DVD Bicimlendirme

Elimde içi  oyun ile dolu bir dvd var bu dvd nin içindeki oyunu silip başka bir program aticam içine.yani dvd bicimlendirme nasil yapilir ve hangi programla dvd ye yazılır

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    DVD-R ise biçimlendirme yapamazsınız.  ( Kayıt Edilebilir DVD )

    DVD-RW olması lazım biçimlendirmek için ( Tekrar Yazılabilir DVD )

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

      dvd biçimlendirebilmeniz için üzrine yazılabilir dvd olması gerekir her dvd biçimlendirilmez

      burdan programını indirin deneyin

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

        DVD biçimlendirme diye bir kavram yok. @blackheaven'ın dediği gibi elindeki DVD tekrar yazılabilir bir DVD ise (Bunu DVD'nin üzerinde yazılanlardan anlayabilirsin, RW gibi bir simge olmalı DVD-RW gibi).

        Tekrar yazılabilir DVD üzerinde

        • DVD-RW
        •  DVD+RW
        •  CD-RW

        gibi ifadeler vardır.

        DVD-RW ise içindeki dosyaları  Active@ DVD Eraser  gibi bir program ile silebilirsin. DVD-RW, DVD+RW, CD-RW ifadesi barındırıdan DVD disklerin içeriğini tamamen silebilir boşaltabilirsin (Erase). Programın içinde Perform full erase seçeneği ile DVD içindeki tüm verileri silebilirsin.

        hakan hakan (15424)