dvd laptop takınca tık tık ses cıkarması

laptop cdrom cd takınca okumuyor tık tık ses cıkartıyor..

krsn krsn (233)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    sorun çözüldü pc boş dvd okumuyor :D

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sen bilgisayarına format mı atmak istiyorsun? Başka bir şekilde yardımcı olabiliriz. Bu yazılımsal bir soruna benzemiyor pek @krsn omercik 6 yıl önce
    • Hayır Basit Gelebilir Ama Kardeşime ps2 İso Kalıbı Oyun Yazıcam.. krsn 6 yıl önce

    Aygıt Yöneticisine girip "DVD/CD-ROM Sürücüleri" başlığı altındaki sürücüyü kontrol et. Herhangi bir problem var mı? (Üzerinde sarı ünlem işareti olması gibi)

    Herhangi bir problem yoksa, tık tık ses çıkmasından anlaşılıyor ki donanımsal bir problem var. Teknik servise gönderme imkanın varsa gönderebilirsin.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • aygıt yöneticisinde sorun yok ses gittikden sonra dvd okuyor ama işlem yapamıyor 0 bayt olarak gösteriyor krsn 6 yıl önce
    • Başka bir DVD/CD takmayı denedin mi? @krsn omercik 6 yıl önce
    • denedim dvd 2 kb olarak gösteriyor dvd markasından olabilir mi ? krsn 6 yıl önce
    • Markadan ziyade DVD'de bir sıkıntı olabilir mi acaba diye düşündüm @krsn h omercik 6 yıl önce
    • yeni aldım sıfır 2 3 yıllık cdlerim daha iyi çalışıyor krsn 6 yıl önce
    • Demekki aldığın DVD'de problem var. Geçmiş olsun @krsn omercik 6 yıl önce
    • saolun krsn 6 yıl önce

    Şunları deneyebilirsin:

    DVD Sürücü kapağını aç ve kaydırılabilir yuvadaki optik okuyucu mekanizmayı el ile birkaç kez ileri geri (içe ve dışa) kaydır. Daha sonrada ucu pamuklu kulak temizleme çubuğuna az miktarda kolonya damlatarak bununla optik okuyucu göbeğini temizle ve yine dene.

    Eğer üstteki çözümden bir sonuç alamazsan yeni bir DVD/CD sürücü satın almak gerekecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • başka dvd takınca sorunsuz çalışıyor dvd kaynaklanıyor sanırım marka farkı krsn 6 yıl önce
    • O başka elbette @krsn temmuz 6 yıl önce
    • :D yanlış acıklama yaptım sanırım cd-rom da sorun yok takıtıgım cd bozuk her halde 6 tane aldım ona yanıyorum .. krsn 6 yıl önce
    • Anladım. Neyse elden bir mağazadan aldıysan değiştirirsin. Yoksa (internetten falan aldıysan) sıkma canını, pek önemli değil (6 Kutu değildir herhalde.) @krsn temmuz 6 yıl önce
    • Ama okunamayan CD (veya DVD) hatalı kayıt (yazdırma) falanda olabilir. Bir başka kayıt dahada yap ve birde onunla dene istersen. Hatta farklı dosyayı/dosyaları yazdır bu defa @krsn temmuz 6 yıl önce
    • disk bölümünde içine baktıgım da 2 kb yazıyor kali yüklü pc ondan da baktım aynı sonuc veriyor.. krsn 6 yıl önce
    • Bugun başka pc de denedim DVDLER çalıştı ama benim cd-rom bazı dvdleri çalıştırıyor bazılarını çalıştırmıyor program araçılıgıyla açamaz mıyım ? krsn 6 yıl önce