DVD Uefi'den Boot Etmiyor, UEFI kurulumu DVD üzerinden gerçekleştiremiyorum?

Merhaba arkadaşlar. Ben Windows 8.1 Pro olan bilgisayarıma Windows 8.1 Pro VL'yi formatlayarak yüklemek istiyordum. İso'yu DVD'ye yazdım. Bilgisayarın F8 tuşuna basarak Boot menüsüne geldim. Menüde 2 adet optik sürücü gözüküyordu. Biri Uefi yazan, diğeri nomal idi. Uefi yazana bastım ki Uefi kurulum yapmak istediğim için. Enter'ladım fakat kurulum ekranına gelmesi gerekirken bilgisayar normal boot etti. Yani normal bir şekilde bilgisayarı açarmış gibi. Bunun sebebi nedir ? Yardımlarınızı bekliyorum.

DVD Uefi'den Boot Etmiyor, UEFI kurulumu DVD üzerinden gerçekleştiremiyorum?

alijem alijem (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    UEFI boot için BIOS ayarlarınızdan Boot Mode seçeneğini: UEFI olarak ayarlamanız gerekiyor.Bu şekilde ayar yaptığınızda eğer DVD sürücünüzü düzgün bir şekilde yazmışsanız Boot işleminin başlaması gerekiyor.Sizin durumunuzda yaşadığnız sorun DVD den kaynaklanıyor da olabilir.Bunu denemek için biglisayarınızda Sanal PC kurabilir veya DVD nizi başka bir bilgisayarda deneyebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)