dwg dosyasını çift tıkladığımda Autocad dwg dosyası yerine boş bir belge açıyor

Dwg dosyasını açmak için tıkladığımda normalde Autocad ile çizim açılır dosyanın içindeki çizim karşıma geliyordu. Fakat şimdi .dwg uzantılı çizim dosyasını tıkladığımda Autocad açılıyor fakat karşıma Drawing1 adlı boş bir çizim dosyası geliyor.  Dosyası açmak için File > Open ile tekrardan dosyası seçmem gerekiyor.

Dwg dosyası neden açılmıyor olabilir? Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

pelinny pelinny (863)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .dwg uzantılı dosyaları AutoCad LT Applicaton ile eşleşmiş olmalı. Örneğin sen ilk kez dwg tıkladığımda Windows sana bu uygulamayı şununla aç diye sormuş olabilir ve sen de AUTOCAD DWG Launcher yerine AutoCad LT Applicaton seçmişsindir.

    Bunu düzeltmek için şu yolu deneyebilirsin:

    1. Herhangi bir dwg uzantılı dosyayı sağ tuşla tıkla.
    2. Açılan menüden Birlikte aç.. seçeneğini seç Menüde birlikte Aç yoksa tıklamadan önce SHIFT tuşuna basılı tut.
    3. Daha sonra Birlikte aç penceresinde AUTOCAD DWG Launcher seç.
    4. .dwg uygulamalarını açmak için her zaman bu uygulamayı kullan seçeneğini işaretle

    Şimdi dwg dosyaları AutoCad ile açılıyor olmalı. Bu ayarı sen değiştirmediysen bile birlikte aç ayarı bozulmuş ve bundan dolayı bu tür bir sorunla karşılaşıyorsun demektir.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • budur! teşekkürler hakan pelinny 5 yıl önce