Dxdiag ekran kartını görmüyor

Oyunlarda yaşadığım fps sorunu nedeniyle ekran kartını güncellemek istedim zaten güncel olduğunu söyledi dxdiag girdiğimde ekran sekmesi yok render sekmesi yok  ekran kartım gözükmüyor ve girerken dxdiag bu programı son kullanıldığında direct3D öğesine erişim sırasında bir sorun olabilmiş olabileceğini algıladı yazıyor.Direct X10 yüklüyken Direct X11 yüklemiştim acaba ondan mı sorun oluyor önceden böyle bir sorun yoktu Ekran kartım GT730M bakınca Direct x11 destekliyor gözüküyor aslında anlayamadım.

mumim mumim (19)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sistem özelliklerini ve aldığın FPS değeri oynadığıno yunları yazarsan sorunun normal mi, ya da çözülebilir mi onu söyleyebilirim.
    Ekran kartın, aygıt yöneticisnde görünüyorsa sorun olmaz. Directx10 yüklüyken Dx11 yükleyince falanmı oldu diyorsun alakası yok.

    Sistem özelliklerini belirt. Oynadığın oyunları ve FPS'ini belirt, grafik ayarını söyle.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Lol de önceleri 100 fps altına düşmezken şuan 40 60 arası fps alıyorum önceleri dediğim 7-8 ay önce ama ne olduysa artık 60 fps geçemiyorum ve önceleri orta grafik ayarlarında alıyordum 100 fps şu an her şeyi en düşüğe aldım nvdia yönetimden de özel ayarlara aldım ama yine de 50 fps GT 730 M ekran kartına sahibim mumim 3 yıl önce
    • LOL oynamadığım için gelen güncellemeleri, grafik ayarlarını falan bilmiyorum. Belki güncelleme gelmiştir o güncellemeden sonra olmuştur. Mesela CS:GO'ya gelen son güncellemelerden sonra CS:GO oyuncuları FPS yaşadığını söylüyor. Sistem geri yükleme yap. Windowsu güncelle, Mümkünse oyunu sil yeniden kur, Ekran kartı driverını güncelle. Ben oynasam oyunu grafik ayarlarını sana hangisini ypaman gerektiğini vs anlatırım ancak oynamadığım için anlatamaıyacağım. Youtube'da videolar var LOL FPS arttırma diye onalra göz atabilirsin, cfg'ler falan da var. hydra 3 yıl önce
    • her şeyi yaptım düzelmiyor oyunda güncellemelerle gelen fps problemi olduğunu düşünüyorum çünkü fps hiç bu kadar düşmedi şu ana kadar mumim 3 yıl önce
    • Ayarları en düşüğe aldın mı ? LOL'ü bilmiyorum grafiğini. En düşüğe al sonuçta rekabetçi bir oyun ve yüksek kare hızı en önemli şey. hydra 3 yıl önce

    Ekran kartını DDU ile kaldır ve tekrardan resmi sitesinden indir ve kur.

    Ekran kartı driver silme hakkında burada @ybaskin34 arkadaşımız anlarmış DDU nasıl kaldırılır'ı

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Sorunu çözdüm güç seçenekleri en yüksek işlemci durumunu 100 den 75 çektim artık 100 fps alabiliyorum önceleri %100 iken 40 fps şuan %75 çekince 100 e çıktı nasıl odlu anlamadım ama sanırım önceden fan devreye giriyordu olan fpside düşüyürodu

      mumim mumim (19)