E-Devlet Askerlik durum belgesi alma

E-Devlet Askerlik durum belgesi alma?

E-Devlet üzerinden askerlik teskere belgesi nasıl alınır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Askerliğini normal şekilde yapan tüm herkese askerlik bölgesinden teskere belgesi verilir.Bu teskere belgesi sizin askerliği bitirdiğinizi ve askerlik ile ilişiğiniz olmadığını kanıtlayan belgedir.

    Askerlik durum, ilişiği belgesini sizden yeni iş başvurularında ve bazı nedenlerle isteyebilirler.Belgeyi hiçbir askerlik şubesine gitmeden E-Devlet üzerinden çıkartabilirsiniz.

    E-Devlet Askerlik durum belgesi alma?

    E-Devlet üzerinden askerlik teskere belgesi nasıl alınır?

    E-Devlet üzerinden durum belgesi almak için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Bu adresten E-Devlet sitesine ulaşın.Sisteme giriş diyerek T.C kimlik no ve şifreniz ile girişinizi yapın.
    2. Bu adrese tıklayarak askerlik durum belgesi ekranına ulaşın.Yukarıdaki maddede giriş yaptığımızdan direkt olarak sayfaya yönlendirileceğiz.
    3. Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum, anladım ve kabul ediyorum seçerek Devam et butonuna basın.
    4. Ardından sağ köşede gördüğünüz Kayıtlı Belgem yazısına tıklayın.Karşınıza askerlik durum belgesi çıkacaktır.Bunu site üzerinden direkt olarak yazdıramıyorsunuz.Yazdırma yapmak için yine sağ taraftaki Dosyayı indir yazısına tıklayın ve indirdiğiniz .pdf formatlı belgeyi açarak durum belgenizi yazdırın.
    ismailsarp ismailsarp (6010)