e-Devlet IMEI kayıt hakkı sorgulama nasıl yapılır?

Yurtdışından aldığım telefonun IMEI numarasını kayıt yapabilir miyim?

IMEI kayıt hakkımın olup olmadığını nasıl öğrenirim?

e-Devlet'ten IMEI numarası kayıt hakkı sorgulama nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IMEI kayıt hakkı sorgulama nedir?

    e-Devlet Kapısı'nın sunduğu kolaylıklardan biri IMEI kayıt hakkı sorgulama hizmeti. IMEI kayıt hakkı sorgulama hizmeti sayesinde pasaportunuz üzerine IMEI numarası kaydı yapma hakkınız olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

    IMEI kayıt hakkı sorgulama nasıl yapılır?

    1. IMEI kayıt hakkı sorgulama linkine tıklayarak e-Devlet'in ilgili sayfasına gidin.
    2. Eğer tarayıcıda e-Devlet hesabınız açık değilse giriş yapmanızı isteyecek. "Kimliğimi Şimdi Doğrula" seçeneğine tıklayın ve gelen ekrana e-Devlet kullanıcı bilgilerinizi yazarak giriş yapın.
    3. Ardından gelen sayfada IMEI kayıt hakkınızın olup olmadığını içeren bir uyarı belirecek.
    4. Bende "Kayıt yaptırabilirsiniz." yazıyor. Yani ben ilerde yurtdışından bir telefon alacak olsam onun IMEI kaydını kendi üzerime yapabilirim.

    Eğer sizde de "Kayıt yaptırabilirsiniz." yazıyorsa bu demek oluyor ki, pasaportunuz üzerine sorunsuz bir şekilde IMEI kaydı yaptırabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)