e-Devlet şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim?

Ben e-devlet şifremi unuttum tekrar şifre almak istiyorum nasıl alabilirim?

E-devlet şifremi SMS ile değiştirebilir miyim?

E-devlet şifresi sms ile nasıl alınır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Unutulan e-Devlet şifresi nasıl geri alınır?

    e-Devlet şifrenizi unuttuysanız hesabınıza tekrar erişiminizi kurtarabilmenin birkaç yolu vardır. Unutulan e-devlet şifresini almanızı kolaylaştıracak 3 yöntem aşağıda yer alıyor.

    1) e-Devlet şifresi alma - SMS ile

    Eğer hesabınıza telefon numaranızı kaydettiyseniz ve doğruladıysanız, oturduğunuz yerde evden e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

    e-Devlet şifresini SMS ile almak için:

    1. İlk önce e-Devlet şifremi unuttum linkine tıklayın: https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifreSifirlama
    2. Karşınıza bir şifre sıfırlama formu gelecek. Aslında burası birkaç adımdan oluşuyor.
    3. Bütün adımları kendi kimliğinize göre doldurun.
    4. En sonunda yeni e-Devlet şifrenizi belirleyebileceğiniz bir yer karşınıza gelir ve buradan şifreyi değiştirebilirsiniz.

    2) e-Devlet şifresi alma - İnternet Bankacılığı

    Aslında herhangi bir internet bankacılığınız varsa ayrı olarak e-Devlet şifresine hiç gerek yok. E-devlet sistemine internet bankacılığı ile giriş yapabilmek mümkün. Normal e-devlet şifresiyle girmekten hiçbir farkı olmaksızın internet bankacılığı ile giriş yapabilirsiniz.

    Ayrıca giriş yapmakla da kalmayıp kendinize yeni bir e-Devlet şifresi de belirleyebiliyorsunuz.

    İnternet bankacılığı ile e-Devlet'e giriş yapmak için:

    1. Bu linke tıklayın: https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris
    2. Gelen sayfadan hangi bankayı kullanıyorsanız ona tıklayın.
    3. Sistem sizi otomatikmen internet bankacılığı ile e-Devlet'in entegre edildiği giriş sayfasına yönlendirecek.
    4. Buraya sadece internet bankacılığı bilgilerinizi girmeniz yeterli. Sistem otomatik olarak e-Devlet'e girmenizi sağlayacaktır.

    3) e-Devlet şifresi alma - PTT Şubesi

    Unuttuğunuz e-Devlet şifresini geri almanın en kolay yolu PTT şubesinden almaktır. Kimliğinizle beraber herhangi bir PTT şubesine gidip yeni e-Devlet şifresi alabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)