e-devlet üzerinden soy bilgisi nasıl sorgulanır?

E-devlet üzerinden soy bilgileri nasıl sorgulanır?

E-devlet sitesi üzerinden alt-üst soy bilgileri nasıl sorgulanır?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    E-devlet sitesi üzerinden alt-üst soy bilgileri nasıl sorgulanır?

    E-devlet sitesi (turkiye.gov.tr) üzerinden artık soy bilgilerinizi sorgulamanız mümkün. Yani dedenizin dedesi kim gibi bir bilgiyi buradan bulabiliyorsunuz.

    Alt - üst soy sorgulama ekranına erişim için ilk şart e-devlet kullanıcı adı ve şifrenizin olması. e-devlet hesap bilgileriniz varsa şı adresten sorgulama yapabilirsiniz: https://www.turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama

    Ya da e-devletê giriş yaptıktan sonra arama ekranına Alt Üst soy bilgisi yazdığınızda çıkan linke tıklamanız yeterli.

    Fakat şuan için çok yoğunluk var ve bu sebepten sayfa açılmıyor. Açılsa bile bu işlem çok uzun sürüyor.

    Güncelleme: e-Devlet sisteminde yaşanan aşırı yoğunluktan dolayı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü soy ağacı sorgulama hizmeti geçici olarak durduruldu.

    15 Şubat 2018 Güncelleme: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü soy ağacı sorgulama hizmeti e-Devlet üzerinden tekrar hizmete açıldı. Yukarıda belirtilen linke tıklayarak soy ağacı sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

    murat murat (12492)