E kitapları ve istediğim her hangi metin yazısını sesli okutabileceğim bir program var mıdır ?

E kitapları  ve  istediğim  her  hangi  metin  yazısını  sesli  okutabileceğim  bir  program var mıdır ?

mat7 mat7 (341)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Çeviriye (Translate) kopyalayıp oradan -hoparlör simgesine tıklayarak- okutabilirsin.

    Google Çeviri türkçe okumada çok başarlıdır ve bu çözümde programa ihtiyaç olmadığı için için tercih edilebilir.

    Google Çeviri (tıkla)

    Programlar:

    Microsoft Reader 2.1.1 - Windows (tıkla)

    Sesli okumayı destekliyor.

    En Beğenilen 5 E-Kitap Okuma Programı - Akıllı telefonlar-tabletler (tıkla)

    Sesli okuma destekliyorlarmı bilmiyorum. Ama denenebilirler.

    Paralı çözüm (Cihaz):

    Amazon Kindle Wi-Fi Touch E-Kitap Okuyucu (tıkla)

    Not: Sesli okumayı destekliyor fakat türkçe dil desteğinden emin değilim. Ancak "Kindle Sınırsız 30 gün ücretsiz deneme" imkanı veriyorlar. O şartla alınarak denenebilir.

    Edit:

    Veya Windows 10 işletim sistemine sahipsen Windows Erişim Kolaylığı (programlardan ulaşabilirsin) altında "Ekran Okuyucusu" var. Eğer kullanabilirsen (kullanımı pek pratik değil) ses kalitesi pek iyi ve tabii. Dene istersen (İşletim sistemin Windows 10 ise elbette. Windows 8'de varmıydı hatırlayamadım).

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Emeğinize teşekkürler. Google Çeviri tam istediğim aslında bir tek mekanik olduğu çok belli oluyor sanki .. mat7 7 yıl önce
    • Bende fena değil ses. Birde ses kartı sürücüsünü güncelleyerek dene istersen. Belki fark olabilir ses kalitesinde (veya daha tabii, daha insanvari ses elde edebilirsin belki) @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Windows 10'mu işletim sistemin @ebruli ? temmuz 7 yıl önce
    • Eğer işletim sistemin Windows 10 ise mesajımın altında yeni bir seçenek veriyorum, onada bakarsın @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Windows 7 sistemimin . Evet bencede fena değil ses aslında . Bir tık daha iyi istedim işte :) Ses kartı sürücüsünü daha önce güncellemedim . Nasıl yapabilirim bunu ? @temmuz mat7 7 yıl önce
    • Konusunu açar sorarsın mesela :) Ama basit anlatımla sana buradan Aygıt Yöneticisinde sürücü üzerinden sağ tık menüsünden "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" tıklanarak yapılabilir diyebilirim. Elbette bu esnada çevrimiçi (internetin bağlı halde) olacaksın @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Aygıt Yöneticisinde sürücü açtım fakat sürücü yazılıımını güncelleştir diye bir şey bulamadım :) @temmuz mat7 7 yıl önce
    • Sürücü satırı üzerinde sağtık yaptınmı? Oradan bir menü çıkması lazımdaı, çıkmadımı? @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Eğer o menüde sürücü güncelleştirme yok ise aynı menüden sürücü özellikleri ("Özellikler" ) açılır ve oradan sürücü güncelleştirme düğmesi tıklanarakta yapılabilir @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Veya üreticinin resmi sitesine girilerek oradan.. @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Evet menü çıkıyor bilgisayara takılı olan aletlerin simgeleri görünüyor @temmuz mat7 7 yıl önce
    • Keşke fotoğraf yükleyebilsem burayada göstersem size @temmuz mat7 7 yıl önce
    • Mesajıma yeniden bak @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Üreticinin resmi sitesi derken windows sitesindenmi ? @temmuz mat7 7 yıl önce
    • Üreticisi Windows'mu? Hiç windows markalı ses kartı varmı? :) Donanım üretici,si/satıcısı.. Ses kartı veya PC, Laptop.. Neyse aygıt yöneticisinden güncelleyebilirsen güncelle yoksa bırak (güncellemeden vazgeç). Resim ilave ettim mesajımın altına, bakmadınmı @ebruli ? temmuz 7 yıl önce
    • Başardım yaptım:) ama ses durumu aynı :) Çok uğraştırdım yine :) sağ olun @temmuz mat7 7 yıl önce
    • Tamam, tebrikler.. Ses kalitesinin artacağı garanti değildi zaten. Böyle idare et artık. Aynı konuda açtığın diğer konuyuda kaldırmalısın, iyi olur @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Akşam bir e kitap siteden indirmiştim bu programı , çok hoşuma gitmedi , bir sormak istedim . Site için doğru kaldırırım soruyu tabiki sıkıntı yaratmak istemem sitede . :) @temmuz mat7 7 yıl önce
    • Tamam, bilmiyordum, anlayamamıştım, pardon :) @ebruli temmuz 7 yıl önce
    • Yok rica ederim :) @temmuz mat7 7 yıl önce