E-Ticaret Muhasebe Entegrasyon

Merhaba. E-ticaret sitesi yapıyorum. Ancak müşteriden bir de muhasebe entegrasyon isteği geldi. Yani muhasebedeki stok e-ticaret sitesindeki stok ile eş zamanlı değişecek. Böyle bir uygulamayı hiç yapmadım. Önerebileceğiniz bir kaynak ya da uzman biri var mı? Siteyi Asp.Net Mvc ile yapıyorum.

thunderhawk thunderhawk (8)
6 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Senin e-ticaret sitenden gelen siparişleri, kullanılan muhasebe programına uygun şekilde sipariş olarak işlemen gerekecek.

Muhasebe programının içinde mutlaka sipariş ile ilgili bir bölüm vardır. Öncelikle önerim muhasebe programını ve veritabanı yapısını iyice incele. Destek alabiliyorsan muhasebe programının geliştiricilerinden fikir al. Sana kullananilceğin hazır fonksiyonlar, yordamlar sunabilirler bu da işini kolaylaştırır.

Yine ters yönde de işlem yapman gerekecek. E-ticaret uygulamanın muhasebe programından stokları çekmesi gerekir.

Böyle bir konuda kaynak bulamazsın. Kullanılan muhasebe programının yapısı işini zorlaştıracak veya kolaylaştıracak.

alattin alattin (16984)