EAP nedir? EAP modemlerde mi kullanılıyor?

Merhaba
Modemlerde olan bir şey ama ne olduğunu bilmiyorum. EAP nedir?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Nerede kullanıldığını dahi bilmiyorsunda neden ve nereden merak ediyorsun? :)

    Evet, seninde düşündüğün veya azıcık bildiğin gibi EAP (Extensible Authentication Protocol), modemlerde kablosuz ağ güvenliği metodunun temelini oluşturan protokoldür. Bu temele yaslanan ve EAP protokolu üzerinden geliştirilen PEAP, LEAP, EAP-TLS, EAP-FAST  metodları mevcuttur. Bunlardan her biri EAP’i temel alır, fakat kimlik denetimi için farklı referanslar kullanırlar. Bazılarında ek güvenlik özellikleri mevcuttur.

    Bu kadar bilgi yeterli olur herhalde, öyle değilmi? Zaten fazlasını ne yapacaksın? Fazlasına seninde benimde ihtiyacım olmaz. Gerisi profesyonelleri ilgilendirir yada güvenlik uzmanları ve modem yazılımcılarını.

    Son paragrafta yazdıklarım için darılmazsın herhalde bana :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz yok darılmam :) Bir yerde gördüm araştırdım ancak fazla bilgi bulamadım :) (Çoğu ingilizce idi.). toprak34 6 yıl önce