EaseUS Data Recovery Wizard for Mac nedir, nasıl kullanılır?

EaseUS Data Recovery Wizard for Mac  nedir?

EaseUS Data Recovery Wizard for Mac nasıl kullanılır?

hakan hakan (15394)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac 48 saat boyunca uzmanim.net kullanıcılarına ücretsiz!

    90$ değerindeki uygulamayı ücretsiz indirmek için : http://www.easeus.com/giveaways/special-offer.html​

    linkini ziyaret edin. Sağ tarafta bulunan alana adınızı ve e-mail adresinizi yazın. Get If Free  butonuna tıklayın. Karşınıza indirme linki ve ücretsiz lisans kodu gelecektir. Güle güle kullanın.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac nedir?

    Bu program basitçe Mac bilgisayarlar için silinen verileri kurtarma programıdır.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac kaza ile silinmiş, formatlanmış verileri kurtarmak için kullanılabilecek güvenilir bir programdır.

    Tüm MAC bilgisayarlarda kullanılabilen bu program aynı zamanda SD kartlar, USB bellek ve USB harici disklerden de veri kurtarmak için kullanılabilecek bir program.

    Özellikle silinen fotoğraf, video, belge gibi verileri yüksek bir başarı ile kurtarabiliyor.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac veri kurtarma programı, Mac OS X 10.11 (El Capitan),  10.10 (Yosemite), 10.9 (Mavericks), 10.8 (Mountain Lion), 10.7 (Lion), 10.6 (Snow Leopard) gibi farklı OS X sürümlerinde çalışabiliyor.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac kullanıcı dostu arayüzü ile sadece 3 adımda silinen resim, video, belge ve emailleri kurtarabiliyor, geri getirebiliyor.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac uygulamasının 3 farklı sürümü mevcut:

    • EaseUS Data Recovery Wizard for Mac Free - Ücretsiz
    • EaseUS Data Recovery Wizard for Mac
    • EaseUS Data Recovery Wizard for Mac for Mac Technician

    Aşağıdaki özellikler bu 3 sürüm EaseUS Data Recovery Wizard for Mac uygulamasının hepsinde bulunuyor:

    • Silinen verileri kurtarma
    • Formatlanan diskten veri kurtarma
    • Silinen resim, belge, video, müzik, ses dosyası, e-mail kurtarma
    • Mac Server yani MAC sunucularda çalışabilme, veri kurtarma
    • Mac sabitdisk,  USB Bellek, USB harici sürücüden veri kurtarma
    • Flash bellekten, SD kart, dijital fotoğraf makinasından veri kurtarma
    • Silinen, zarar gören disk bölümünden veri kurtarma
    • Farklı OS X sürümlerinde çalışabilme (MAC OS X 10.11, 10.9, 10.8, 10.7, 10.6)

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac Free sürümü ücretsiz.  2 GB’a kadar veri kurtarmaya izin veriyor. Daha yüksek boyutlu kurtarılacak veriniz varsa o zaman ücretli sürümlerinden birini almanız gerekiyor.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac sürümü ücretli. Ücreti 89.95$. Bu sürümde veri kurtarma ile ilgili bir limit yok. Yani diskinizde kayıp, silinen ne kadar dosya varsa tamamını kurtarabiliyorsunuz.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac Technician sürümü ise MAC teknisyenlerine yönelik bir sürüm ve farklı bilgisayarlarda çalıştırma lisansı ile birlikte geliyor. Eğer MAC üzerine çalışan bir teknik servis iseniz bu sürüm sizin için.

    Ayrıca ücretli sürümlerin hepsinde ömür boyu yükseltme ve teknik destek var. Ücretsiz olan sürümde teknik destek bulunmuyor.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac nasıl kullanılır?

    1. EaseUS Data Recovery Wizard for Mac kullanması oldukça basit bir veri kurtarma programı. Programı yükledikten ve çalıştırdıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor:
      Easeus Data Recovery Wizard for Mac nedir - MAC silinen veri kurtarma
    2. Bu ekranda All Types seçerek tüm silinen dosyaları,  audio seçerek mp3 gibi ses dosyalarını,  email seçerek silinen e-postaları,  document seçeneğini seçerek .doc, .docx, xls, .xlsx , pdf gibi belge dosyalarını,  video seçerek avi.  .mpg, mp4 gibi videoları kurtarmak mümkün.
    3. Seçim işleminden sonra Next’e tıklayarak ikinci adıma geçmeniz gerekiyor.
    4. Where did you lose your files? Ekranında silinen verileri kurtarmak için taranacak disk birimlerini seçebilirsiniz.  Taranacak diskleri seçtikten sonra  Scan butonu ile tarama işlemini başlatabilirsiniz.
      Easeus Data Recovery Wizard for Mac nedir - MAC silinen veri kurtarma - Disk tarama
    5. EaseUS Data Recovery Wizard for Mac silinen verileri kurtarmak için diskinizi veya USB belleğinizi, SD kartınız gibi farklı medyaları seçiminize göre taramaya başlayacaktır.Files Found: 123 gibi ekranın üst bölümünde bulunan dosyalar size gösterilecektir.
      Tarama işleminin süresi diskinizin boyutuna göre değişecektir.
    6. Tarama işlemi bittiğinde ekranın sol tarafında bulunan ve kurtarılabilecek olan dosyalar listelenecektir.
      Easeus Data Recovery Wizard for Mac nedir - MAC silinen veri kurtarma - dosya seçme
    7. Silinen dosyaları tek tek seçerek veya klasörleri seçerek kurtarmanız mümkün. Kurtarmak istediğiniz dosyaları seçerek Recover butonuna bastığınızda bu verilerin nereye kaydedileceği size sorulacaktır.  Kurtarma işlemi sonrasında Silinen verilerin kaydedileceği yer olarak ayrı bir disk seçmeniz şiddetle önerilir. Yani kurtarma işlemini aynı diskin üzerine yapmayın. Harici bir USB bellek veya harici bir disk kurtarma işlemi sonrasında bulduğunuz dosyaları kaydetmek için ideal bir ortam olacaktır.
    8. Eğer normal arama sonucunda istediğiniz dosyalar bulunamadıysa Deep Scan butonu ile derinlemesine silinen dosyaları kurtarma taraması yapabilirsiniz. Deep Scan ekranında sabitdiskiniz derinlemesine taranacak, bu arama sonucunda silinen dosyalar ekrana getirilecektir.
      Unutmamanız gereken bir nokta Deep Scan işleminin normal taramadan daha uzun süreceği.

    EaseUS Data Recovery Wizard for Mac, Mac bilgisayarlarda silinen hasar gören verileri kurtarmak için her türden kullanıcının kullanabileceği oldukça güzel bir program. Basit arayüzü ve güçlü yapısı ile oldukça güvenilir ve hızlı bir veri kurtarma programı. Özellikle MAC silinen veri kurtarma işlemlerinde son derece başarılı.

    hakan hakan (15394)