easy tab uygulaması yada diğer google uygulaması nasıl kaldırılır

chrome de easy tab uzantısını kaldıramıyorum  nasıl kaldırabilirim

amasyamedya amasyamedya (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 9 Cevap

    Google Chrome da easy tab uzantısını kaldıramıyorum burada az önce detaylı çözümü yazdım adım adım gidilirse sorunsuz çözüm sağlıyor. Bir kullanıcı bilgisayarında işlemleri denedim. Easy Tab kaldırma kesin çözüm.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Evet, Hakan ben cevabımı düzenlemeyi unuttum. Senin yazdığın yöntem kesin çözüm sağlıyor. cemkara 9 yıl önce

    Easy tab uzantısını kaldırmak için portalsepeti çözümünü kullanabilirsiniz.

    Portalsepeti temizleme adımlarını uygurlarsanız sorun çözülecektir

    Çözüm: Portalsepeti kaldırma

    Linkte anlatılan adımları teker teker uygulayın Easy tab uzantısı kendiliğinden silinecektir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Easy tab portalsepeti ile birlikte geliyormuş. Şuanda en güncel ve etkili çözüm Hakan arkadaşımızın paylaşımı olan çözüm:

      Çözüm: Google Chrome da easy tab uzantısını kaldıramıyorum

      Aşağıda diğer kaldırılamayan google uzantıları için kullanılacak yöntem var.

      Easy tab eklentisi muhtemelen bir potansiyel istenmeyen program ile gelmiş olmalı. Easy tab kaldırma için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

      Google Chrome'da istenmeyen uzantılardan kurtulmak için önce

      1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
        Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
      2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
        Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

      Bu işlemleren sonra hâlâ Easy tab eklentisi Chrome'da görünüyorsa uzantıları el ile silmeyi deneyebilirsiniz.

      Potansiyel istenmeyen yazılım silindikten sonra Chrome yönetilen eklentinin ID yani kimlik numarasını tespit etmeniz gerekiyor. Yönetilen eklentinin kimliğinin tespit etmek için şunu yapın.

      Google Chrome yönetilen eklentinin Kimliğinin tespit edilmesi

      Google Chrome'da bir uzantıyı tamamen el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

      1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
      2. Araçlar'ı tıklayın.
      3. Uzantılar'ı seçin.
      4. Geliştirici modunu işaretleyin.
      5. Aşağıdaki gibi Easy Tab uzantısının kimlik bilgisini göreceksiniz. Bu bilgiyi not edin.

      Chrome silinemeyen uzantılar nasıl silinir

      Google Chrome Easy tab eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

      1. Google Chrome'u kapatın.
      2. Bilgisayarda şu yolu izleyin
        C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions
      3. Eğer AppData klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

        Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
        Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

      4. Bu klasördeki kimliğini not ettiğiniz Chrome uzantısını klasörde bulun ve silin.
        Örnekteki gibi sarı ile gösterilmiş olan klasörleri Sağ tuşla tıklayın ve sil'i seçin.  Extended Protection  nedir? Extended Protection nasıl kaldırırım?

      Chrome Yönetilen eklentiyi kayıt defterinden silme

      1. Windows Tuşu (üzerinde Windows simgesi olan tuş ) ve R tuşuna birlikte basın.
      2. Çalıştır açılacakır. Buraya Regedit yazın ve enter tuşuna basın.
      3. Kayıt defterinde şu yolu izleyin

        HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome\ExtensionInstallForcelist

        ExtensionInstallForcelist altında, sağ tarafta  eklentinin Kimliğini bulun ve sağ tuşla tıklayın açılan menüden sili seçin.

        Google Chrome yönetilen eklentileri silme

       En son işlem olarak tarayıcınızı sıfırlayın.  Taracıyı nasıl sıfırlanır bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz:

      Tarayıcı nasıl sıfırlanır?

      Tarayıcı sıfırlandıktan sonra Easy Tab eklentisinden tamamen kurtulmuş olacaksınız.

      cemkara cemkara (4215)
      9 yıl önce cevaplandı

        Sadece yeni sekme açtığımda bulunamadı şeklinde bi sonuç oluşuyo. Uzantıları da kontrol ettim hala easytab sabit

        scinex00 scinex00 (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Tarayıcınızı sıfırladınız mı? cemkara 9 yıl önce

        Benzer sorunu yaşayanlara Cem arkadaşımızın çözümüne alternatif bir çözüm olarak aşağıdaki linkte anlattığım adımları denemelerini rica ediyorum.

        Chrome'da kaldırılamayan uzantıları kaldırmak

        utkubayat utkubayat (885)
        9 yıl önce cevaplandı

          kralsınız!! bu virüse karşı inat etmiştim sileceğim diye  bütün yöntemleri denedim sonunda oldu bir tekbu site işe yaradı bu işin hakkını veriyorsunuz. sırf tesekkur etmek için üye oldum. emeğinize sağlık. teşekkürler

          eagles eagles (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            bütün bunları yaptım olmadı bunlarla beraber bıde group policy ı sildim bide aynı ısımde bı klasor daha var 1 kelıme daha var yanında hatırlamıyorum ıcı boştu ama onuda sıldım oldu hepınıze kolay gelsın

            Easy Tab’ kaldırma: Windows’ta GroupPolicy klasörünü temizleme işlemini yapılması

            1- Masaüstünden Bilgisayarım simgesine tıklayın ve açın
            2- Açılan pencerede C:\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.
            3- Açılan pencerede System32 klasörünü çift tıklayın. Artık adres çubuğunda C:\Windows\System32 adresi görünecektir.
            4- Açılan System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir.  Girişte anlattığımız Gizli Dosya ve Klasörleri göster seçeneğini tıklama adımını yaparak gizli klasörleri gösterin. GroupPolicy klasörü görünecektir.
            5- GroupPolicy klasörünü tamamen silin

            katiptr katiptr (1)
            9 yıl önce cevaplandı

            • Bu tek başına çözüm olmayabilir. En kesin çözüm Hakan arkadaşımızın çözümünü uygulamak. Zaten o çözümün içinde sizin yazdığınız ilke dosyalarının silinmesi yazıyor. Yine de paylaşım için teşekkürler alattin 9 yıl önce

            eline sağlık 2 tane sıte buldum ve 2sıde yardımcı oldu sırf oldu dıye uye oldum emeği gecen herkeze elıne sağlık olsun gercekten kalktı

            versen5656 versen5656 (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              ben bu illet programdan hala kurtulamadım söyledikleriniz epsinide teker teker yaptım ama olmadı .s

              barbar341 barbar341 (1)