Eba TV frekans ayarı nasıl yapılır?

Televizyonda EBA TV Uydu frekansı ayarı nasıl yapılır? EBA TV Frekans ayarı nasıl yapılır? Eba TV uydu frekans ayarı nasıl yapılır? Uydu alıcısına EBA TV Frekansı nasıl eklenir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eba TV frekans ayarı yapma

    EBA TV Uydu frekans ayarını aşağıdaki adımlar ile yapabilirsiniz. Fakat her uydu alıcısının ayar menüsü farklıdır. Bu sebepten işlemleri kendinize uyarlamanız gerekiyor. Aşağıdaki anlatım Next Mini HD modeli için yapılmıştır. Next Mini uydu alıcısına EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır aşağıda bulabilirsiniz.

    1. Uydu alıcısının kumandasından Menü tuşuna basın.
    2. Uydu kurulumuna gelin.
    3. Burada TürkSat uydusunu seçin.
    4. Aradığımız bölüm TP Listesi. Kumandadan (Turksat 2A / 3A /4A seçiliyken) sağ kanal değiştirme tuşuna basın. Bu işlem bende TP Listesini ekrana getirdi.
    5. TP Listesi seçeneği görünmeye başlayacaktır. Sizde menü farklıysa TP Listesi / TP ekleme gibi seçenekleri arayın.
    6. Ekranda sarı, kırmızı, mavi gibi rekler ile gösterilen TP ekleme seçeneği için kumandadan gerekli tuşa basın. Benim örneğimde, Next Mini HD için sarı tuş TP Listesini açacaktır.
    7. TP Listesinde TP ekle seçeneğini bulun.  Yine bende Yeşil tuş TP Ekleme menüsünü açıyor.
    8. TP ekleme ekranında Frekans, Sembol hızı ve Pllarizasyyon gibi değerleri aşağıdaki gibi girin:

      EBA TV HD Frekans 12084 Polarizasyon Yatay (H) Sembol oranı 13750  Fec 2/3

      EBA TV SD Frekans 11916 Polarizasyon Dikey (V) Sembol oranı 30000  Fec 3/4

      Ben bu değerler üzerinden ulaşamadım. Siz de eğer bu değerler üzerinden ulaşamazsanız EBA TV Frekans değerini 11918 olarak değiştirin. Sembol oranı 30000 ve Plarizasyon Yatay (H) olsun. Bende EBA TV 11918 frekansından çıktı.  Eğer sizde bulunmuyorsa uydu alıcınızdan otomatik arama seçeneği ile EBA TV frekanslarını aratabilirsiniz.

    9. Kaydet üzerine gelin ve frekansı ekleyin
    10. Daha sonra TP listesinde Arama tuşuna basın. Bende arama işlemi için Mavi tuş çalışıyordu. Siz kendi uydu alıcınızın arama tuşuna basın.
    11. Tarama tamamlandığında EBA TV kanalları bulunacak ve kayıt edilecektir.
    12. Şimdi kanal listesinde EBA TV Lise, EBA TV ortaokul, EBA TV ilkokul kanallarını bulabilirsiniz.

    Yukarıdaki EBA TV frekans ayarı NExt Mini için anlatılmıştır. Sizin uydu alıcınızın menüsü farklı olabilir. Bu durumda aynı ayarları siz kendi menünüze uygun şekilde yapmayı deneyebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)