eBay güvenilir mi ?

merhaba arkadaşlar ebay dan windows 98 bir bilgisayar almak istiyorum anlarsınızya nostalji işte.dikkatimi çeken site ebay oldu laptoplar dolar ile satılıyor sizce nasıl satın alabilirim güvenilir mi?

kullanici70494 kullanici70494 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ebay uluslararası bir internet mağazasıdır ve dünya çapında bir şöhete sahiptir. Haliyle güvenilir oluyor. Aksine bir şey duymadım ben şimdiye kadar.

    Ben sana Ebay değil ama Amazon'dan nasıl alışveriş yapılır, onun linkini vereyim. Herhalde çok farklı değildir:

    Amazon.com Sitesinden (Yurtdışından) Nasıl Alışveriş Yapılır ? (tıkla)

    Fakat bu arada ikaz etmiş olayım, geçen Aralık ayı itibariyle yurtdışından getirilen vergisiz siparişlerin limiti düşürüldü.

    Ne kadar oldu? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Ebay güvenilir bir site. Hatta bizdeki gittigidiyor.com'un sahibi de eBay şirketidir.

      murat murat (12492)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Senin yurtdışı siparişin ne oldu @murat ? Çok zaman geçti, herhalde gelmiştir, güle güle kullan. Gümrük vergisi nasıl oldu, yenisindenmi uygulandı yoksa eskisi gibimi oldu? temmuz 7 yıl önce
      • Sonrasında da bir kaç siparişim oldu ama limiti geçmeyen oranlardaydı. İlk siparişim limitin üzerindeydi. Farklı bir şey olmadı. Sadece PTT 1.5TL gibi bir para aldı. Sormadım nedir bu diye @temmuz murat 7 yıl önce
      • Herhalde yılbaşı öncesiyde ve belki henüz yürürlüğe girmemişti. Belkide kesin karar çıkmadı. Bunlardandır. İyi olmuş :) temmuz 7 yıl önce
      • @temmuz dolar düşsün diye bekliyorum, yine bir sipariş geçeceğim düşerse elbette! murat 7 yıl önce
      • İyide dolar düşerse sen kazanacaksın ama ben kaybedeceğim. Biraz birikimim varda.. :) temmuz 7 yıl önce
      • Dolar düştü ben kaybettim, sen kazandın @murat :( Fakat daha fazla düşmez herhalde, daha fazla beklememelisin. temmuz 7 yıl önce
      • @temmuz daha düşecek diyorlar. Ne yapacağım bilemedim murat 7 yıl önce