Edge açılmıyor

Windows 10'da Edge tarayıcısı açılmıyor. Görev çubuğundaki Edge ikonuna tıkladığımda Edge bir kaç saniyeliğine açılıyor ve kendiliğinden kapanıyor. Edge tarayıcı verilerini sildikten sonra Edge çalışmamaya başladı. Sorunun çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Edge açılmıyor sorununun çözümü:

    Edge aniden kendiliğinden kapanıyorsa sorunun çözümü için aşağıdaki işlemi yapın:

    1. CTRL + Shift + Esc tuşlarına aynı anda basın.
    2. Görev yöneticisi açılacaktır. Dosya menüsü görünmüyorsa, alttan, diğer ayrıntıları tıklayın.  Dosya menüsü görünüyorsa Yeni görevi çalıştır'ı seçin.
    3. Yeni görevi oluştur penceresinde Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur seçeneğini işaretleyin.
    4. Aç: bölümüne powershell yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Açılan Windows Powershell ekranına şu komutu kopyala-yapıştır yapın ve enter tuşuna basın.
      Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
    6. Bu işlem biraz vakit alacaktır.  İşlem bittikten sonra Edge açılıyor mu kontrol edin.

    Bu yapılan işlem Windows 10 Magaza uygulamalarının kayıtlarının yeniden oluşturulması. Bazen uygulamalar ile ilgili kayıtlarda sorun oluşabiliyor. Bu durumda yukarıdaki komut ile ilgili kayıtlar yeniden oluşturulabilir.

    alattin alattin (16984)