EFDC Virüsü (.efdc Files)

merhabalar

bılgısayarıma .efdc virüsü bulaştı sistemin kurulu oldugu C driverı dışında tüm driverlarda dosyalar .efdc uzantılı oldu.

malware taraması yaptım kaspersky ile tarama yaptım virüs şuanda görünmüyor ama belgelerimi kurtaramadım ENSI SOFT Decryptor uygulamasınıda kulandım fakat işe yaramadı acaba bunun için önerdiğiniz bir çözüm varmmı

ndrgcgl ndrgcgl (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Virüsü kaldırması kolay ancak virüsün etki ettiği dosyaları kurtarmak çok zor. Denemişsin kurtarmayı fakat olmamış. Tavsiyem dosyaları bir yerde saklayın çözüm bulununca tekrar denersiniz.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      .efdc STOP DJVU fidye yazılımına ait son versiyon. Şuanda bilinen bir çözümü yok. Virüsü temizleyebilirsin ama şifreli dosyaları geri almanın şuan tek yolu fidye ödemek.  Emsisoft şifre çözme aracı sana bu konuda şuan için yardımcı olmayacaktır.

      Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler başlığını inceleyebilirsin.

      alattin alattin (16984)