Ekran Ayarlamalarıma Rağmen Hareketsizlikte Kapanıypr

Windows'tan ekran kapanma süresi vs herşeyi hiçbir zamana aldım ancak ekran mouse hareketsizliği olduğu zaman film izlerken filan kendini kapatıyor nasıl çözcem

edit:masaüstü bilgisayardır

diagnoser diagnoser (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    O kapanma windows ile alakalı olmayabilir. Bilgisayar desktop'mu, laptop'mu belirtmemişsin ama herhalde bu ekran kapanması işletim sistemiyle alakalı olmayıp belki ekranın özelliği ve özel ayarları ile ilgili olabilir. Bu bir tahmin elbette. Öyle olup olmadığını bir harici ekran kullanarak (TV olabilir mesela) anlayabilirsin.

    Veya ekran kartı ayarlarıylada bağlantılı olabilir ve bu ihtimal daha yüksektir. Ekran kartı ayarlarınıda kontrol etmek lazım.

    Eğer bu problem sonradan ortaya çıktıysa sistemi problem öncesi bir zamana geri alarakta bunu düzeltebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Eğer sistem geri yüklemesi çözüm sağlamazsa veya yapılmamazsa, ekran kartı önce kaldırılır ve sonra yeniden yüklenir; böylede bir çözüm olabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ekran kartı ayarları nvidia denetim masasını açtığımda ilgili bir ayar bulamadım bu sorun maalesef sistem geriyüklemeylede çözülücek değil sanırım eski bir sorun daha öncesinde yapmıştım diagnoser 7 yıl önce