Ekran Görüntü Problemi ( Format Sonrası ve Format Süresince )

Bir problemim var ve ne yapmam gerekiyor? Daha doğrusu bu problem nereden kaynaklanıyor olabilir? Bunların cevaplarını bulmama yardımcı olursanız sevinirim...

Oyun oynarken bir mavi ekran sorunu yaşadım; ( 0x00000116 ) bir şekilde bir şeyler yaptım güvenli modda; CCleaner programıyla temizlik yapmak , chkdsk gibi şeyler sonra açıldı ama sonra yine bir oyuna girdiğimde yine mavi ekran aldım. Bu kez bu tarz şeyler işe yaramadı...

Bilgisayara format attım ama format süresince ve windows kurulumundan sonra da karşımda gördüğüm ekran çözünürlüğü düşük ve boyut olarak da küçük bir ekrandı ( güvenli mod ekranı gibi kaldı.)

Nasıl ifade edilir bilmiyorum. Ekranın (yani monitörün ekranının) kenarları siyah olarak kaldı. Ekran kartı sürücüsünü yüklemeyi denedim fakat bu kez de sürücü yüklenirken siyah ekran oldu ardından bilgisayar resetlendi ve açılamadı. Tekrar restart ve sonra bir yerde tekrar restart sorunu yok.

Sonuç, ekran kartı sorunlu muydu ? Bilemiyorum ama zaten ekran kartını değiştirecektim diye yeni bir ekran kartı aldım... Henüz kullanmadım. Vatan computer'den aldım ve önce size yazayım ki eğer konfigürasyon için kötü bir tercih ise ve problem yaratabilir diyorsanız (işlemciye yük bindirmesi falan gibi.) 15 günlük cayma hakkını kullanabilirim...

Sorun ekran kartında mı ? RAM'lerde mi yoksa farklı bir şey mi bilmiyorum. Siz ne diyorsunuz?

Bilgisayarım çok yeni sayılmaz ; aşağı yukarı 4 yıldan fazla oldu alalı. Ben idare ediyorum...

Asus sabertooth x58 anakart
İ7 960 intel işlemci
8 GB RAM
Asus gtx 560 ti 1 GB nvidia ekran kartı ( eskisi )
Asus GTX 1060 3 GB nvidia ekran kartı ( kutuda duran yeni kart )

Bu kart (GTX 1060) bu konfigürasyon için uyumlu mu ? Yani işlemciye yük bindirme gibi problemler yaşar mıyım ? Orda yaşamayacağım söylendi ama bu işi siz daha iyi biliyorsunuz...
Şimdiden teşekkürler.

Not: Fotoğrafta ekranın boyut olarak mönitör ekranından küçük kaldığı görünüyor. Bir de bu ekran kartı sürücüsü yüklenirken hep bu nokta da siyah ekrana dönüyordu...

ongun2 ongun2 (4)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun çözünürlük ayarlarından kaynaklanıyor olabilir

    masaüstü >fareden sağ tık> görüntü ayarları>gelişmiş görüntü ayarlarından çözünürlük ayarını

    önerilen ayarlara ayarlayıp uygula deyin

    Veya monitör üzerindeki tuşlardan ayarlara girerek ekran genişliği,yüksekliği,konumu ayarlarını kontrol edin

    mutecessis mutecessis (216)
    7 yıl önce cevaplandı

    • sorun bu kadar basit mi :) , olabilir tabi hiç aklıma gelmedi monitör ayarlarını kontrol etmek ama kendiliğinden monitör ayarları nasıl bozulabilir ki ? ongun2 7 yıl önce
    • :) Denediniz mi @ongun2 mutecessis 7 yıl önce
    • Bir de ben Şunu Merak ediyorum ; İ7 960 işlemci ve Sabertooth x58 Anakartım var ... Kullandığım Ekran Kartı GTX 560 Ti dı ... Ben şimdi GTX 1060 ( Asus ) aldım ... Ama cayma hakkımı kullanıp geri verebilirim ... Sence sistemde sıkıntı olur mu ? İşlemciye yük biner mi ? ongun2 7 yıl önce