Ekran görüntüsünü nasıl alabilirim, Ekran görüntüsünü nasıl upload edebilirim.

Ekran görüntüsünü nasıl alabilirim, bu ekran görüntüsünü nasıl upload edebilirim veya nasıl forum ve sitelerde paylaşabilirim.

mujdatsayar mujdatsayar (57)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      PROGRAMSIZ

    Program kullanmadan ekranın resmini çekmek ve bilgisayara kaydetmek için gerekli işlemler nasıl yapılır?

    Programsız ekranın fotoğrafını çekme ekran resmini kaydetme resimli anlatım;

    Ekran görüntüsü alma, (Screenshot) ekranınızdaki görüntünün tamamı veya belirli bir bölümünü bir resim dosyası olarak kaydetme işlemidir. Ekran görüntüleri bir sorunu anlatırken ya da herhangi bir işlemi açıklarken kullanılabilir. Ekran görüntüsü alma ve kaydetme işlemini aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

    1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz pencereyi açın ve klavyenizdeki PrintScreen (Prt Scr) tuşuna basın. Eğer ekranınızın tamamının yerine yalnızca aktif pencerenin görüntüsünü yakalamak istiyorsanızALT+PrintScreen tuş kombinasyonunu kullanın. Bu işlemleri yaptığınızda hiçbir şey gerçekleşmedi gibi görünebilir; ancak Windows ekran görüntünüzü panoya kaydeder.

    Klavyedeki PrintScreen Tusu

    2. Panoya kaydedilen ekran görüntüsünü görebilmeniz için bilgisayarınızda bulunan bir resim düzenleme programını kullanabilirsiniz. Örnek olarak Windows ile birlikte gelen Paint‘i kullanacağız.

    Paint’i Windows Vista ve Windows 7′de Başlat’a basıp arama alanına Paint yazarak, Windows XP’de ise Başlat > Tüm Programlar > Donatılar altında bulabilirsiniz,

    3. Paint içinde Yapıştır‘ı seçin (Windows XP için Düzen >Yapıştır) ya da CTRL+V tuş kombinasyonunu kullanın. Böylece panodaki ekran görüntünüz Paint‘e kopyalanmış olur.

    Ekran Görüntüsü Alma

    Ekran Görüntüsü Alma - Panodan Yapistirma

    4. Ekran görüntünüzü kaydetmek için Dosya menüsünden Kaydet‘i tıklayın ya da CTRL+S tuş kombinasyonunu kullanarak istediğiniz bir yere (Masaüstü, Belgelerim vs.) kaydedin.

    Ekran Görüntüsü Kaydetme Penceresi

     PROGRAM KULLANARAK

     ashampoo snap 7  Aslında kullanımı çok kolay kurulduktan sonra kullanım klavuzu açılıyor zaten. herkesin kullanabilir düzeye getirilmiştir.

    Ashampoo Snap 7 ekran görüntüsü yakalamak, notlar ve açıklamalar eklemek ve bunları arkadaşınızla paylaşmak için en akıllı yoldur.

    Ashampoo Snap 7 ile ...

    ... saniyeler içerisinde ekranınızdan resimler ve videolar yakalarsınız

    • Dikdörtgen bölgeler yakalayın
    • Maksimum esneklik için serbest form yakalamayı kullanın
    • Aralıklı yakalamak için zamanlayıcı kullanın

    ... görsel olarak kendinizi ifade edebileceğiniz araçlara sahip olursunuz

    • Metinler, ipuçları ve notlar ile mesajınızı gönderin
    • Oklar, şekiller ve kalıplar ile dikkat çekin
    • Serbestçe çizmek için kalemi kullanın

    ... ... paylaşmak çocuk oyuncağı

    • Ekran görüntülerinizi yaygın görüntü biçimlerinde kaydedin
    • Ekstra araçlar olmadan PDF'ler oluşturun
    • Kolaylıkla Facebook'a, Twitter'a ve Ashampoo Webspace'e yükleyin

    Ashampoo Snap 7 yeni başlayanlar ve profesyoneller için idealdir.

    • Görsel sezgisel kontroller deneyimi yaşayın
    • Sorunsuz 1-tık işlemlerinin keyfini çıkartın
    • Yakalama çubuğu aracılığıyla araçlara hızlıca erişin

    Ashampoo Snap 7'de yeni

    Daha düzgün iş akışı
    Ashampoo Snap 7 daha düzgün, daha yuvarlak ve basitçe aşık olabileceğiniz bir görünüm sağlamak için iyileştirilmiş çizim rutinlerini kullanır.

    Daha az karmaşıklık
    Ashampoo Snap 7 ile hedeflerinize ulaşmak için daha az tıklayın. Zamandan kazanın üretkenliğinizi arttırın.

    Daha akıllı çalışma ortamı
    Ashampoo Snap 7, akıllı arka plan sürüm saklama özelliği ile orijinal resimleriniz hiçbir zaman kaybolmaz ve tüm değişiklikler yeniden uygulanabilir. Baştan başlamak mı istiyorsunuz? Bir düğmeye tıklayarak orijinale dönün.

    Daha yaratıcı özgürlük
    Ashampoo Snap 7, bildiğiniz, sevdiğiniz ve geliştirdiğiniz tüm araçlara sahiptir. Hemen hemen her nesneye gradyanlar uygulayın, görsel aksan için yeni anahat stili kullanın, eğri çizgiler ve oklar veya basitçe yeniden kullanım için nesneleri 1-tık klonlama aracı ile çalışın. Daha sonra hangi uygulama penceresine ihtiyacınız olacağından emin değil misiniz? Basitçe yeni "Nesneler olarak tüm görünür masaüstü pencerelerini yakalayın" kullanın ve hepsini bir seferde yakalayın. Pencereler daha sonra tek bir proje içerisinde yakalanır ama Snap içerisinde her zaman taşınabilir ve yeniden boyutlandırılabilir.

    Paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı
    Çalışmanızı e-posta ile göndermek için tarayıcı tabanlı e-posta istemcileri için entegre desteği sayesinde ayrı bir uygulama yüklemeniz gerekmiyor. Yaygın dosya barındırma hizmetleri ile entegrasyon, aynı zamanda Dropbox, Google Drive ve Microsoft Sky Drive desteği ile büyük ölçüde gelişmiştir. Çalışmanızı paylaşmak için daha kolay bir yola mı ihtiyacınız var? Çalışmanızı şimdi HTML 5 video destekli Ashampoo Webspace'e yükleyin ve özel bir link ile arkadaşlarınızla paylaşın. Ayrıca Ashampoo Snap 7, deneyimli kullanıcıların katmanları Adobe Photoshop gibi bir programla kolay işleyebilmesi için JXR ve PSD dışa aktarma özelliğini içerir.

    İNDİRME LİNKİ : https://www.ashampoo.com/tr/try/dld/1024/Ashampoo-Snap-7/

    yunusa yunusa (16)
    9 yıl önce cevaplandı

    • İSTEYEN OLURSA FULL CRACK VE SERİAL GÖNDEREBİLİRİM. TAM SÜRÜM VE SINIRSIZ KULLANIM yunusa 9 yıl önce
    • Crack gibi illegal paylaşımlar yasaktır. murat 9 yıl önce

    Merhaba Sayın arkadaşlar.

    Lightshot

    Size yıllardır kullandığım ve kullanmaya devam ettiğim harika bir programı tanıtacağım.

    Bu program ne işe yarar

    Bu program sayesinden bilgisayarınızın ekran görüntüsünü tam ekran olarak alabilir, veya belirli bir alanını alabilir, ve üzerinde kolayca değişiklik yapıp upload edebilirsiniz upload ettiğinizde size bir adet link verecektir o linki forumlara veya sitelere kolayca yapıştırabilirsiniz.

    Bu programı windows veya mac işlemletim sisteminize kurun "prtscn" tuşuna basın o kendiliğinden ekrana çıkar size sadece ekran görüntüsünü almak isteğiniz bölgeyi seçip işlemi tamamlayabilirsiniz.

    Aşağıdaki görseldeki gibi

    Bu programla neler yapabilirsiniz.

    1: İstediğiniz bölgenin veya tam ekranın görüntüsünü alabilirsiniz.

    2: Bu ekran görüntüsünü sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

    3: Seçtiğiniz alanı google görsellerde aratabilirsiniz.

    4: Seçtiğiniz alanı anında zahmetsizce yazdırabilirsiniz

    5: Seçtiğiniz alanı kopyalayabilirsiniz " bu kopyalamayı photoshop, word, excel vb benzeri programlara zahmetsizce yapıştırabilirsiniz.

    6: Seçtiğiniz alanın üzerinde düzenleme yapabilirsiniz ok, kutu,yazı vb gibi.

    7: ve programın en büyük özelliği ise seçtiğiniz alanı veya tam ekran görüntüsünü upload edebilirsiniz bu sayede ekran görüntünüzün resim linkini alabilirsiniz ve çeşitli forum ve sitelere zahmetsizce yükleyebilirsiniz.

    İNDİRME LİNKİ : http://app.prntscr.com/en/index.html

    WİNDOWS : http://app.prntscr.com/build/setup-lightshot.exe

    MAC : http://itunes.apple.com/us/app/lightshot-screenshot/id526298438?ls=1&mt=12

    video : http://www.youtube.com/watch?v=kW5LKwrUPxw

    mujdatsayar mujdatsayar (57)