Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ekran Kartı Alırken Hangi Özelliklere Bakmak Lazım?

ardahd ardahd (631)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Ekran kartı alırken GB veya fiyata önem verilmemelidir.512 MBlik ekran kartı 1GB lik ekran kartından daha çok fps almanızı sağlayabilir.Bakmanız gerekenlerden biri performans olarak 10 üzerinden kaç almış peki nasıl bakılır?

    Örnek olarak Gtx 980 Soldan ikinci rakamına baktığımızda 8 almış Yani üst düzey bir ekran kartı.Peki en az kaç olmalıki akıcı bir oyun oynayabilelim?

    soldan ikinci rakamı en az 5 eğer HardCore oyuncuysanız 6 veya 7 olmalıdır.

    Diğer bakmanız gereken Ekran kartının Bit Değeri 64,128,256... gibi değerler vardır bunlar saniyelik bit hızıdır ne kadar çok olursa o kadar akıcı bir oyun oynamanızda mümkün olur.

    Bellek Hızı ve Çekirdek Hızınında yüksek olması lazım.

    Ekran kartının fanı olması lazım çünkü belli bir süre oynadıkdan sonra çabuk ısınır ve FPS kaybedersiniz.

    Yani GB'nin değeri daha az mesela 512 MB ekran kartı var 128 bit ve soldan ikinci rakamı 5 diyelim.

    1GB ekran kartı var 64 bit soldan ikinci rakamı 3 diyelim.512mb Ekran kartıyla 60 fps alırken 1gb ekran kartıyla 20-25 fps alırsınız.

    Umarım işinize yaramıştır eksik veya hatalarım olabilir ツ

    ardahd ardahd (631)