Ekran Kartı Alırken nelere dikkat etmeliyim?

Anakartım Asus Sabertooth x58 , 2 Adet PCİ-E 2.0 girişine sahip ...

DDR3 1866 MHz - Bellek Desteği

Ekran Kartımı Yenilemek istiyorum ... Lütfen bu Anakarta Takabileceğim en iyi ekran Kartını önerebilirmisiniz ?

Sadece PCİ-E , girişi olması yeterli mi ? Çalışabilmesi için ...

ongun ongun (90)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakartınıza PCI Express çıkışlık tüm ekran kartlarını takabilirsiniz.Anakartınızın PCI Express 2.0 uyumluluğu var.Bu sadece PCI Express 2.0 ekran kartları takılır anlamına gelmiyor.PCI Express girişi geriye doğru uyumludur.

    Piyasada çok sayıda ekran kartı var siz en iyi derseniz size 4.000 TL likte ekran kartı önerilebilir.Piyasada 100 TL den tutun 4000 TL ye kadar ekran kartı var.Bu yüzden bütçenizi söylemeniz gerekiyor.Bu şekilde ekran kartı önerimi yapılamaz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Asus GTX780 ROG STRIX GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.2 Bu mesela ? ongun 8 yıl önce
    • http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx780-rog-strix-gddr5-6gb-384bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html?srt=PU#genel-bakis ongun 8 yıl önce
    • Tabiki takabilirsiniz hiçbir sorun olmaz.Ayrıca işlemcinizi yazabilir misiniz? İşlemcinin düşükse ekran kartınıza darboğaz yapabilir.Yani işlemciniz yüzünden ekran kartının tam performansında çalışamayabilir. ismailsarp 8 yıl önce
    • i7 960 / LGA 1366 Soket ... Sanırım bu 3.2 Ghz Olması lazım eve gidince kutusuna bi daha bakarım ... Darboğaz dediğiniz işlemcinin , ekran kartını tam verim alabilecek güçte çalıştıramamasından doğan performans kaybı mı oluyor ? Bunun işlemciye ya da ekran kartına kalıcı zararları oluyor mu ? Bu arada Ram de ; 8GB ... Şuan Kullandığım da : Asus GTX 560 ti Direct Cu ll - 1 Gb ongun 8 yıl önce
    • İşlemciniz 4 çekirdekli ve 8 izlekli bir işlemci.Yani performans olarak üst seviye diyebiliriz.Bu işlemcide darboğaz sorunu yaşamazsınız.Darboğaz denilen olay dediğiniz gibi işlemci ekran kartını besleyemediğinden ekran kartı tam yükte çalışamaz ve aldığınız verim düşer.Bunun ekran kartına veya bilgisayara zararı yoktur.Ancak sizin işlemciniz ekran kartını rahatlıkla besleyecektir. Ayrıca raminiz yeterli bunda herhangi bir sıkıntı da yok.Aslında ekran kartınızda fena sayılmaz ama memnun kalmadığınız demek ki. Kısacası bana linkini attığınız ekran kartını gönük rahatlığıyla alabilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce