Ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyim?

İyi akşamlar

Ekran kartı lazım bi arkadaşımın kasasına

Ana kartı: P5B-MX/WiFi-AP > https://www.asus.com/Motherboards/P5BMXWiFiAP

Win 7 ve intel core 2.0ghz işlemciye sahip. Masaüstü pc. Psu hakkında bir fikrim yok. Sizce alınabilecek ve sorun yaratmıycak adam akıllı ekran kartı var mıdır? Skyrim oynamak istiyor bu arada. Zor gibi duruyor ama...

outsider outsider (13)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran kartı alırken neye dikkat etmeliyim ?

    PCI Express x16 uyumlu ekran kartı almalısın anakartının Ekran kartı PCI Slotu x16 Destekliyor.

    Skyrim rahat oynatması için 2 GB ekran kartı almak lazım 128 bit olursa oyun oynatmada sıkıntı yaratmayacak, ancak zaten ramın 4 GB ( Anakart max 4 GB  destekliyor ) 4 GB ekran kartı al dersem yanlış olur. 2 GB ekran kartı sana yeter.

    128 bit 2 gb ekrank artı uygun olarak bulamadım 64 bit'e 2 GB'da olur sıkıntı yok burada dikkat etmen gereken şey PCI Express X16 Slotuna uygun olması lazım

    nvidiagtx nvidiagtx (690)