Ekran kartı chipsetlerimde bir sorun mu var?

2,4 GHz Intel Core i3-370M İşlemci
Düzey 3 önbellek 3 MB
3 GB DDR3 (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)
ATI Mobility Radeon HD 5470 Ekran Kartı (Değiştirilebilir)
atanmış 1 GB DDR3 ile 2234 MB'ye kadar toplam grafik belleği
320 GB SATA Sabit Disk Sürücüsü, 7200 dev/dak

Özelliklerine sahip HP G62 b01et laptopum var. Şuan aygıt yöneticisndeki görüntü bağdaştırıcısı bölümü Intel HD Graphics ve Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı durumunda yani ATI olan güncellenmiyor 2006 model sürücüsünde kaldı :D Olabilecek tüm çözümleri denedim ama güncellenmiyor bende donanımsal sorunlara göz attım ve ekran kartı chipsetlerinde sorun olduğu kanısına vardım. Doğru bir kanıya mı vardım? Ayrıca bilgisayarcılar bunun yapabilir mi ve ne kadara?

treajen treajen (43)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eski ekran kartları için yeni sürücüler pek çıkmaz, bunu bilmelisin.

    Laptop üreticisi (veya satıcısı) destek sayfasındaki modeline ve işletim sistemine uygun sürücüler yüklenir. Daha sonra bu sürücüler yeni sürücüler ile -eğer bulunabilirse- güncellenir.

    Ama donanımların (senin özelinde ekran kartlarının) laptop'un ve işletim sistemin ile uyumlu yeni sürücülerin çıkmamış olma ihtimalleride vardır. Bu durumda ya eski sürücülerle yetinilir yada sürücü bulma / güncelleme programları ile güncellemeler denenir (Bu güncellemelerden uyumlu sürücüler yüklenmesi bir şans işidir ve pek tavsiye edilmez).

    Gerekli gereksiz bir çok şey yazmış, bilgiler vermişsin ama işletim sistemini yazmamışsın. Hangi işletim sistemi yüklü ve hangi yapı (kaç bit)?

    ATI Mobility Radeon HD 5470 Grafik Kartı Sürücüsü Windows 7 64-bit (tıkla)

    Intel Grafik Kartı Sürücüsü Windows 7 64-bit (tıkla)

    Daha öncede aynı muhtevada konu açmışsın, oradanda cevaplamışız :(

    Sisteminin Windows 7 x64 olduğunu belirtmişsin ve bu drumda yüklenmesi gereken resmi sürücüler üstte ( Bunlar 2006 Model falan değil, 2010 ve 2011 tarihlerinde çıkan sürücüler. Bunları problemsiz olarak kullanabilirsin sisteminde, başka sürücü falan aramamalısın ).

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Orda Intelin en son 2010'da sürücüsü çıktığını gösteriyor ama ben Driver Navigator ile 2012 olanını yükledim gayette düzgün çalışıyor ve performans arttı. Ayrıca ben bunu sormadım asıl sorum chipsetlerimde sorun olup olmadığı. treajen 6 yıl önce
    • Çünkü sadece buraya değil birçok yere sordum ve ne yaparsam yapayım güncelleyemedim. treajen 6 yıl önce
    • İntel iyi çalışıyorsa öyle kalsın. Sen diğerini (Readon) benim paylaştığım linkten (HP Resmi linkidir o) yükle ve gerisini boşver. Senin cihipsetlerinde problem falan yok. Problem olan senin kuruntuların, sağdan soldan edindiğin yanlış bilgiler. Dediğimi yap ve PC'yi o şekilde kullanarak sonuçlarını kendin gör @treajen temmuz 6 yıl önce
    • Kurmaya çalıştım olmadı? treajen 6 yıl önce
    • "Olmadı" yeterli bilgi değil. Nasıl olmadı? Bir hata mesajı falan vermedimi? Verdiyse bu mesaj nedir? Yüklenmedimi yoksa yüklendide hatalı bir yüklenmemi oldu? Ben sorarken bir çok şey yazıyorum, sen ise başarısız sonucu tek kelime ile anlatıyorsun :( @treajen temmuz 6 yıl önce
    • Eski sürücüyü DDU ile kaldırarak yenisini yüklersen daha sağlam ve garantili sonuç olur @treajen temmuz 6 yıl önce
    • Onuda denedim olmuyor. Şöyle olmuyor. Yarıya gelince ekran siyah oluyor USB bellek takınca çıkan ses varya dıd dırı dıd sesi geliyor. Öyle kalıyor kapatıp açıyorum bu seferde windowsdan sonra sim siyah oluyor kalıyor. treajen 6 yıl önce
    • Ayrıca o siyah ekran ve dıd dırı dıd sesinden sonra siyah ekranda kalıyor dedim ya. Biraz daha bekleyince atikmpag.sys adlı mavi ekranı veriyor onuda belirtiyim. treajen 6 yıl önce
    • Sen bu iş için çevrende biraz tecrübeli birilerinden yardım almalısın. Yada (olmazsa) bir teknik servise başvurmalısın. Kolay gelsin @treajen temmuz 6 yıl önce
    • Garantisi biteli yıllar oluyor. Bir bilgisayarcı var şimdiye kadar temizletme ve teknolojik aletleri aldığım bir yer. Oraya götüsem olur değil mi? treajen 6 yıl önce
    • Teknik servis dediğim o zaten, "yetkili" olması şart değil. @treajen temmuz 6 yıl önce