Ekran kartı driver silme hakkında

Ekran kartımı güncelledim ama tamamen silip tekrar yüklemek istiyorum nasıl yapabilirim aygıt yöneticisinden kaldırsam bir sorun olur mu?. Nasıl yapmalıyım

mumim mumim (19)
3 yıl önce sordu

  • @mumim yazı resimlerle ve detayla güncellenmiştir. ybaskin34 3 yıl önce
  • @mumim aygıt yöneticisindense anlattığım yöntemle kaldırmanı öneririm.çünkü ddu programı ile temiz ve sorunsuz kaldırma işlemi gerçekleştirebilirsin. ybaskin34 3 yıl önce
  • teşekkürler mumim 3 yıl önce
  • @mumim rica ederim.😉 ybaskin34 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

DDU ( Display Driver Uninstaller ) > Ekran Kartı driverini sorunsuz şekilde kaldırmanıza yardımcı olan bir yazılımdır.

Buraya tıklayarak DDU yazılımını indirebilirsiniz.

Yazılım dosyasını indirdikten sonra Setup Dosyasını Çalıştırarak Masaüstüne Çıkarın. ( üç noktaya tıklayarak masaüstünü seçebilirsiniz )

Bu işlemden sonra " Bilgisayarı Güvenli Modda Başlatarak " DDU yazılımını çalıştırın.

~ Windows 10 'da Bilgisayarı Güvenli Modda Başlatma ( birkaç yolu vardır ben sadece 1 tanesine değinecem ) ~

  • Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Gelen ekranda Sorun Gider bölümüne gelin
  • Ardından Gelişmiş Seçenekler bölümüne gelin
  • Daha sonra Başlangıç Ayarları bölümüne gelerek altta bulunan Yeniden Başlata basın.
  • Bilgisayar yeniden başlandıktan sonra bi ekran daha gelecek burada F5 ya da F4 basarak güvenli modu başlatın.

Masaüstüne çıkardığınız DDU klasörünü açın ; Display Driver Uninstaller dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştırın.

1-) Cihazı Seçin bölümünden Ekran Kartını İşaretleyin.

2-) GPU Cihazını Seç bölümünden Ekran Kartı Markanızı seçin.

3-) Temizledikten Sonra Yeniden Başlat seçeneğini tıklayarak işlemin bitmesini bekleyin.

Bilgisayar yeniden başlatılacaktır ve ekran kartı driveri kalkmış olacaktır. Geriye ekran kartı marka - modeline göre kendi sitesinden güncel driver indirmek olacaktır.

Nvidia Ekran Kartı Driver İndirme Sitesi : https://www.nvidia.com.tr/drivers

Amd Ekran Kartı Driver İndirme Sitesi : https://www.amd.com/en/support

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
3 yıl önce cevaplandı

  • @mumim yazı güncellenecektir resimlerle. ybaskin34 3 yıl önce
  • Tam ben yazacaktım 😂 hızlısın telefonda olunca ben yavaşım bilgisayarda hızlıyım darkcrak 3 yıl önce
  • @darkcrak 😊 eyvallah. ya öyle girdim siteye baktım ne var ne yok diye gözüme çarptı yazayım dedim ; gerçi yazıyoruz doğru cevapları onaylanmıyor 😀 sadece bana mı mahsus ya da bana mı böyle denk geliyor anlamış değilim. 😀😀 ybaskin34 3 yıl önce
  • @darkcrak ayrıca senden hızlısı mezarda 😉 sen daha hızlısın dostum 😉 ybaskin34 3 yıl önce
  • Sağol 😊 bilgisayarımın bir sorunu vardı bilgisayarcı da şuanda o bi baksın diye verdim tabi ben hızlıyım 😁 darkcrak 3 yıl önce
  • Ayn dediğin gibi kimse çözüldü işaretlemiyor darkcrak 3 yıl önce
  • Nadiren görürsün işaretleyini. darkcrak 3 yıl önce
  • @darkcrak 👍👍 ybaskin34 3 yıl önce
  • 😊 @ybaskin34 özledik seni buralarda darkcrak 3 yıl önce
  • 2 rakip iyi olur 😂 @hydra ile soru kovalamak isterdim ama o yarışıyor sen yarışıyordu ayrıca bi ara @hakan bey benimle yarıştı ama solladım onu açık ara fark ile şimdi nadiren siteye bakıyor 😎 darkcrak 3 yıl önce
  • @darkcrak eyvallah dostum teşekkürler. / yok be ben rakip sevmiyorum yani öyle kendi hâlimde dolanmayı seviyorum. :) olursa olur olmazsa yapacak bişey yok bidaha ki sefere :D ybaskin34 3 yıl önce
  • 😎 Herkes e toz yutturuyom yarışta tabi olacak öyle benden hızlısı mezarda şimdik. darkcrak 3 yıl önce

Ekran kartı driverlerini tamamen kaldırmak istiyorsan @ybaskin34 ün dediği programı kullan fakat ilk olarak programı indir sonra bilgisayarını güvenli modda aç. Güvenli modda kaldırma işlemini gerçekleştir.

Display Driver Uninstaller (DDU) nasıl kullanılır videosu

Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

DDU uygulaması ekran kartını tamamen kaldıracağız için ekran katındaki hatalarda düzelecektir yani ekran kartını ddu ile sil sonra yükle ama kendi resmi sitesinden indiripte

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

  • @darkcrak ; ben tam yazıyı düzenleyecekken sen maşallah yazıverdin :D ybaskin34 3 yıl önce
  • kısa yazmıştım çünkü , ekleyeceğim şeyler vardı görsel olarak düzenleyip ekleyeyim dedim. Neyse ben yine yazayım dursun bi kenarda .:) ybaskin34 3 yıl önce
  • Tabi telefonda da hızlıyımdır darkcrak 3 yıl önce
  • 😂 Biraz zorlandım ama hızlıyım her türlü @ybaskin34 darkcrak 3 yıl önce
  • Rakibim yok. Eskiden @hakan ve @murat dı hızlı şimdi onlar yaşlandı 😁 ben daha hızlıyım mermi hızındayım @ybaskin34 darkcrak 3 yıl önce
  • @darkcrak belli dostum maşallahın var. 😉 ybaskin34 3 yıl önce
  • Tabi olcak @ybaskin34 darkcrak 3 yıl önce