Ekran Kartı Driveri Sorunsuz Kaldırma Yöntemi

Ekran Kartı Driveri Sorunsuz Nasıl Kaldırılır ?

DDU ( Display Driver Uninstaller ) Programı Nedir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DDU ( Display Driver Uninstaller ) > Ekran Kartı driverini sorunsuz şekilde kaldırmanıza yardımcı olan bir yazılımdır.

    Buraya tıklayarak DDU yazılımını indirebilirsiniz.

    Yazılım dosyasını indirdikten sonra Setup Dosyasını Çalıştırarak Masaüstüne Çıkarın. ( üç noktaya tıklayarak masaüstünü seçebilirsiniz )

    Bu işlemden sonra " Bilgisayarı Güvenli Modda Başlatarak " DDU yazılımını çalıştırın.

    ~ Windows 10 'da Bilgisayarı Güvenli Modda Başlatma ( birkaç yolu vardır ben sadece 1 tanesine değinecem ) ~

    • Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın.
    • Gelen ekranda Sorun Gider bölümüne gelin
    • Ardından Gelişmiş Seçenekler bölümüne gelin
    • Daha sonra Başlangıç Ayarları bölümüne gelerek altta bulunan Yeniden Başlata basın.
    • Bilgisayar yeniden başlandıktan sonra bi ekran daha gelecek burada F5 ya da F4 basarak güvenli modu başlatın.

    Masaüstüne çıkardığınız DDU klasörünü açın ; Display Driver Uninstaller dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştırın.

    1-) Cihazı Seçin bölümünden Ekran Kartını İşaretleyin.

    2-) GPU Cihazını Seç bölümünden Ekran Kartı Markanızı seçin.

    3-) Temizledikten Sonra Yeniden Başlat seçeneğini tıklayarak işlemin bitmesini bekleyin.

    Bilgisayar yeniden başlatılacaktır ve ekran kartı driveri kalkmış olacaktır. Geriye ekran kartı marka - modeline göre kendi sitesinden güncel driver indirmek olacaktır.

    Nvidia Ekran Kartı Driver İndirme Sitesi : https://www.nvidia.com.tr/drivers

    Amd Ekran Kartı Driver İndirme Sitesi : https://www.amd.com/en/support

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)