ekran kartı görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu hatası

Ekran kartım zotac 2gb gtx650,masaüstünde ya da bir uygulama çalışıyorken görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu hatası alıyorum bazen kendiliğinden kayboluyor ya da pcyi kitliyor kapatmak zorunda kalıyorum.Driver nvidia sitesinden güncellendi ama sonuş aynı ne yapabilirim

teknoshow teknoshow (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatasının üç sebebi olabilir.

    • Ekran sürücünüz için en son güncelleştirmeleri yüklemeniz gerekiyor olabilir
    • Görsel efektler veya arka planda çalışan çok sayıda program kişisel bilgisayarınızı yavaşlatıyor
    • GPU'nun grafikleri monitörünüzde görüntülemesi izin verilenden daha fazla zaman alıyor (Microsoft)

    Aslına bakarsanız bu hatanın temel sebebi ekran kartı sürücüsüdür. Ekran kartınız GeForce 600 Serisi.

    Zotac kendi sürücülerini denediniz mi?

    Şu işlemleri yapabilirsiniz.

    1. Önce  Zotac sürücülerini  indirin.
    2. Zotac sitesinden sürücülerini buradan indirebilirsiniz.
    3. Güvenli modda bilgidayarınızı açın ve ekran kartı sürücülerinizi kaldırın. Varsa yazılım onu da kaldırın.
    4. Sonra nvidia  GeForce 600 Serisi. sürücülerini yükleyin.

    Bazen üreticilerin kendi sürücülerini denemek çözüm olabilir.

    Ayrıca çalışan uygulamaları kapatmayı deneyebilirsiniz,  Özellikle ekran kartını fazlaca kullanan uygulamalar varsa sorun çıkarabilir.

    hakan hakan (15424)