Ekran kartı güncelledikten sonra video izlerken kilitleniyor

Güncellemeden önce mavi ekran sorunuyla karşılaşıyordum güncellemeden sonra mavi ekran artık çıkmıyor ama video izlerken bilgisayar kilitleniyor seslerde de değişme oluyor bekleyince kendine geliyor yada bazen gelmiyor reset atmak zorunda kalıyorum video yada filmi açar açmaz olmuyor 1 saat falan izliyorum sorunsuz herhalde düzeldi diyorum sonra oluyor bu sorun konusunda yardımcı olabilcek birileri varsa lütfen bana edebilir mi? Acaba anakartım mı arızalı yoksa başk bişey mi  var

blgs blgs (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Böyle durumlarda ekran kartı sürücüsünü bilgisayardan tamamen kaldırıp yeniden yüklemeyi denemek gerekiyor ilk olarak.

    Sürücüyü bilgisayardan DDU ile tamamen kaldırıp sıfırdan bilgisayara yükleyebilirsin.

    DDU programı hakkında detaylı bilgiye burada: Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

    Sürücüyü kaldırdıktan sonra tekrar NVIDIA'nın sitesinden bulup yüklemen gerekecek.

    Bir de ek olarak anakart üreticisinin sitesinden chipset sürücülerini de mutlaka güncellemeyi unutma. Onlar da son derece önemli.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      chipset sürücüsünü de kurdum fakat yinede sorunum düzelmedi . Başka yapılabilcek bişey var mıdır?

      blgs blgs (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Bilgisayarın kendi yüklediği eski sürüm oluyor. NVIDIA'nın sitesinden manuel olarak kurulum dosyasını indirip onu kurup o şekilde denemelisin. Aygıt Yöneticisini bilmiyorum anakart üreticisinin sitesinde daha güncel sürüm olur. Oradan baksan daha iyi olacak.. omercik 5 yıl önce

      Çok fazla uğraşma bilgisayarına format atmanı tavsiye ederim hem bilgisayarın yeni gibi olur hem de donma sorunundan kurtulursun

      darkcrak darkcrak (5168)