Ekran kartı güncellemesinden sonra sarı ünlem alıyorum, nasıl çözebilirim?

İyi günler.. casper nirvana labtobum var. Nvdia GT 540M ekaran kartım var. Bundan yaklaşık 6-7 ay önce Nvdia nın sitesinden ekran kartımı güncelledim fakat yükledikten sonra Görüntü Bğdaştırıcılarında NVIDIA GeForce GT 540M yazan yerde Sarı Ünlem işareti var ve GeForce Experience adındaki program açılmıyor. aynı zamanda aygıt yöneticisinde KOD 43 hatası verdi. aynı zamanda  "bu aygıt kaynakkullanmıyor çünkü sorun var" yazıyor. geçen ay bir güncelleme daha yükledim ama sorun devam ediyor. yardım edebilirseniz çok sevinirim. kolay gelsin..

mertylmz2929 mertylmz2929 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yanlış dosya ile güncelleme yapmışsın. Bu güncellemeyi iptal et ve eski sürücüye dön, herşey düzelecektir.

    Nasıl yapılır: Aygıt Yöneticisinde hatalı (sarı ünlemli) sürücüye çift tıklanır. Sonra açılan arabirimde üstteki sekmelerden "Sürücü" sekmesi tıklanarak açılır. Ve son olarakta burada var olan düğmelerden "Sürücüye Geri Dön" düğmesine tıklanarak -işlem tamamlandıktan sonra- PC yeniden başlatılır.

    Kolay gelsin.

    Edit:

    Veya; sürücüyü tamamen kaldır (software'i ile birlikte). Daha sonra doğru sürücü dosyasını araştırıp bul ve onu yükle.

    Not: Eğer doğru sürücüyü bulmakta zorlanırsan, PC'de yüklü şletim sistemini (Mimari yapısınıda belirterek.. Yani x64, x86 gibi) buraya yaz ve buradan yardım bekle.

    Edit 2:

    Sana Microsoft Update Katoloğu sitesinden sürücü yüklemeni tavsiye edecektim (Zira orada windows işletim sistemlerine en uyumlu ve Microsoft onaylı sürücüler mevcut).. temmuz 1 yıl önce

    Microsoft Update Katoloğundan bir sürücü buldum yükledim ve çok şükür oldu teşekkür edrim. Fakat 2012 sürümünü yüklemiş, oyunlar için genelde en güncel sürümü istiyorlar bunu nasıl yapabilirim ya da bu şekilde oyun oynarken bi problem olur mu? müsait olunca yazabilirsen sevinirim :)) mertylmz2929 1 yıl önce

    Senin ekran kartın biraz eskice (üretim tarihi bakımından). Bu sebeple daha yeni sürücü bulamayabilirsin (Üreticiler yeni ürünler çıktıkça eski ürünlere desteği azaltıyorlar ve nihayetinde tamamen kesiyorlar). Belki Microsoft Kataloğu dışında daha yenisi olabilir ama sonra sarı ünlem falan değilmi?! :)) En uyumlu ve garantilisini bulmuş ve yüklemişsin. Kartın donanım özellikleri ölçüsünde problemsiz kullanabilirsin. Başka sürücü aramanı tavsiye etmem (gerekli değil). Güle güle kullan, geçmiş olsun. temmuz 1 yıl önce

    Çok teşekkür ettim hayırlı günler :) mertylmz2929 1 yıl önce

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • kusura bakmayın şimdi gördüm. işletim sistemim: İntel Core i7-2630QM 2.00 GHZ 64 bit mertylmz2929 8 yıl önce
    • O yazdığın işletim sistemi değil, işlemci. Bize bu lazım değil, Lazım olan işletim sistemi.. Yani PC'de yüklü windows sürümü. Hangisi?.. temmuz 8 yıl önce
    • Windows 8.1 olabilirmi? temmuz 8 yıl önce
    • 64 Bit'mi, 32 bitmi (x64, x86 hangisi)? temmuz 8 yıl önce
    • 64 bit mertylmz2929 8 yıl önce
    • Sana Microsoft Update Katoloğu sitesinden sürücü yüklemeni tavsiye edecektim (Zira orada windows işletim sistemlerine en uyumlu ve Microsoft onaylı sürücüler mevcut) ama katolağa baktığımda senin ekran kartın için Windows 7 uyumlu sürücü göremedim. Windows 8.1 için var. Neyse tekrar bakarız ama şuan için biraz işim var. Oğlumun bir problemi çıkmış, onu çözmeye çalışacağız. Kusura bakma, sende kabul edersinki öncelikli odur. :) temmuz 8 yıl önce
    • eyvallah tabii kii :)) mertylmz2929 8 yıl önce
    • Microsoft Update Katoloğundan bir sürücü buldum yükledim ve çok şükür oldu teşekkür edrim. Fakat 2012 sürümünü yüklemiş, oyunlar için genelde en güncel sürümü istiyorlar bunu nasıl yapabilirim ya da bu şekilde oyun oynarken bi problem olur mu? müsait olunca yazabilirsen sevinirim :)) mertylmz2929 8 yıl önce
    • Senin ekran kartın biraz eskice (üretim tarihi bakımından). Bu sebeple daha yeni sürücü bulamayabilirsin (Üreticiler yeni ürünler çıktıkça eski ürünlere desteği azaltıyorlar ve nihayetinde tamamen kesiyorlar). Belki Microsoft Kataloğu dışında daha yenisi olabilir ama sonra sarı ünlem falan değilmi?! :)) En uyumlu ve garantilisini bulmuş ve yüklemişsin. Kartın donanım özellikleri ölçüsünde problemsiz kullanabilirsin. Başka sürücü aramanı tavsiye etmem (gerekli değil). Güle güle kullan, geçmiş olsun. temmuz 8 yıl önce
    • çok teşekkür ettim hayırlı günler :) mertylmz2929 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce