Ekran Kartı Güncellerken Hata

arkadaşlar önce merhaba bugün ekran kartını güncellerken şöyle bir sorunlar karşılaştım ki ben herşeyi doğru yaptığımdan eminim kendi bilgisayarımın markası olan HP'nin sitesine girdim ve orda ürün kodunu  yazarak İntel ekran kartımın son güncel sürümünü indirdim fakat kurarken şöyle bir hata çıkıyor "yüklenmekte olan sürücü bu bilgisayar için doğrulanmamış. Lütfen bilgisayarın üreticisine başvurarak uygun sürücüyü edinin." sonra daha fazla bilgi istermisiniz diyor evete tıklıyorum ve sadece kendi sitesine yönlendiriyor yani indirdiğim siteye başka ne yapa bilirim ve işletim sistemim windows 10 bunu yapma nedenim ise bazı oyunlarda ekran kartı hatası vererek oyunlardan atması lütfen bildiğiniz bir yol varsa yaza bilirmisiniz

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Bir çözüm yöntemi var bir dene

    Adım 1 - İlk Olarak sürücünü indir ve masaüstüne getir (Eğer indirmişsen masaüstüne klasörünü getir)

    Adım 2 - Bilgisayarıma Sağ Tıkla Ve Özellikler Penceresini Aç

    Adım 3 - Daha sonra gelen pencereden Aygıt Yöneticisine gir

    Adım 4 - Aygıt yöneticisinden Görüntü bağdaştırıcıları Sekmesine gir ve İntel Ekran kartını bul daha sonra sağ tıklayarak özelliklere gir

    Adım 5 - Özellikler sekmesine girdikten sonra Üst tarafta bulunan Sürücü butonuna bas.

    Adım 6 - Sürücü penceresinden Sürücü Güncelleştire gir Ve Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara butonuna tıkla

    Adım 7 - Gelen pencereden Bilgisayarımdaki aygıt sürücülerine seçmeme izin ver'e Gir

    Adım 8 - Girdikten sonra Disketi var butonuna tıkla

    Adım 9 - Gelen pencereden indirdiğin driverın klasörünü bul ve Klasörün İçindeki Graphic dosyasına gir

    Adım 10 - Gelen pencereden kur bilgileri olan dosyayı seç (Dişli Simgesi Vardişli icon ile ilgili görsel sonucu) ve tamam de ardından alt kısımda bulunan kur butonuna tıkla

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • kalsör değil setup dosyası ve setupu disketi vardan seçemiyorum nizi666 7 yıl önce
    • 7 zip programını kur ve exeye sağ tıkla ardından 7 zip dosyları çıkart yap dosya gelecektir tahatugyan 7 yıl önce
    • Sorunun Çözüldüğüne Sevindim @nizi666 tahatugyan 7 yıl önce