Ekran kartı güncellerken mavi ekran veriyor

Hp g62 b01et kullanıyorum. Intel HD Graphics ve AMD Mobility Radeon HD 5470 var ama AMD olan güncellenmiyor. Akla gelebilecek her şeyi denedim ama olmuyor her zaman mavi ekran veriyor 'atikmpag.sys' hatalı. Bunu nasıl çözebilirim? Yazılımsal olarak olmadığına göre sanırım chipsetler bozuk gibi bişi düşündüm doğru olabilir mi?

treajen treajen (43)
6 yıl önce sordu

  • İşletim sistemin nedir yazmamışsın. HP Destek sayfasında ürün bilgisinde orjinal işletim sistemi Windows 7 Home Basic 64-bit görülüyor. Şu andada öylemi? temmuz 6 yıl önce
  • Haklısınız yazmamamışım şuan Wİndows 7 Ultimte 64-Bit kullanıyorum. treajen 6 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Şu yöntemi deneyin:

  • Öncelikle bilgisayarınıza DDU'yu indirin.

Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

  • Daha sonra bilgisayarınızı Güvenli Mod'da başlatın.
  • DDU ile ekran kartı sürücünüzü seçip tamamen kaldırın.
  • İşlemi tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve AMD'nin sitesinden uygun sürücüyü tekrar kurun.

Eğer hala mavi ekran veriyorsa ekran kartınızda donanımsal bir arıza olabilir. Cihazınızı teknik servise vermenizi tavsiye ederim.

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

  • denedim olmadı treajen 6 yıl önce
  • O halde donanımsal bir arıza var gibi duruyor. Teknik servisle görüşmeni tavsiye ederim. @treajen omercik 6 yıl önce
  • Garantisi baya önce bitti. Bir bilgisayarcı olur mu? treajen 6 yıl önce
  • Evet olur. @treajen omercik 6 yıl önce

Windows 7 x64 ATI Mobility Radeon HD 5470 Grafik Kartı Sürücüsü (tıkla)

HP Destekte senin PC'ye ait Windows 7 haricinde işletim sistemleri için AMD ekran kartı sürücüsü yok. Eğer windows 7 haricinde bir işletim sistemi yüklediysen ya @farurhenho'nunda belirttiği şekilde AMD resmi sitesinden sürücü arayacaksın (orada olabileceğide şüpheli, zira eski bir kart) yada bir sürücü yükleme / güncelleme programı kullanarak bu problemi çözeceksin. Mesela alttaki program ile bunu yapabilirsin:

iObit Driver Booster - Driver Bulma Ve Güncelleme Programı (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

    Windows 7 Ultimate 64-Bit kullanıyorum bu arada.

    treajen treajen (43)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Mesajım muhtevasındaki sürücüyü ve iObitDriver Booster programını denedinmi? temmuz 6 yıl önce
    • Tabikide :/ İlk denediklerimdi. treajen 6 yıl önce