Ekran kartı kullanımı oyunlarda %60

Genelde oyun benchmarkları vs şeyler izlediğim zaman çoğu zaman sabit bir %99 gpu kullanımına şahit oluyorum.Ben de ise durum çoğu zaman %50-65 arası

Sistemim

8 Gb 1600 mhz ddr3 Ram

İntel İ7 4790k işlemci

Msi Gaming 5 Anakart

Gtx 1070 ti Ekran kartı

diagnoser diagnoser (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Oyunlardan anlamam ama senin bahsettiklerin olumsuz şeyler değilki. Ekran kartın gelmiş geçmiş en performanslı ekran kartlarından, işlemcin keza i7 gibi bir performans canavarı. Ram kapasitende fena değil veya en azından yeterli. Böyle oluncada sistem çok zorlanmaden, ekran kartında tam performans kullanmadan (buna ihtiyaç hissetmeden) oyunlarını oynayabiyorsun, daha ne istersin?! Diğer %99 GPU kullanımları gerek ekran kartlarının gerekse genel olarak sistemlerinin senin ekran kartının ve sistem performansının daha altında olmasındandır.

    Hiç endişelenme ve oyun oynamalara devam et. İyi oyun oynamalar :)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Kusura bakmayın durumu eksik anlatmışım şimdi benim fps limitim 90 ama oyunda bazen fps olarak düşüşler yaşıyorum eğer %60 la beni sabit 90 fpsde oynatsaydı sıkıntı yoktu.Lakin durum bu değil oyunda fps düşüşleri yaşıyorum. diagnoser 5 yıl önce
    • Onu bilemiyorum, dediğim gibi oyunlardan anlamam, fps artırmanın yollarınıda bilmem. Ama sanırım bu fps problemleri ile alakalı olarak şimdiye kadar uzmanım net'te bir çok konu açıldı. Site içi arama motorunda fps ve yanına bir iki kelime daha yazarsan ("fps", "fps sorunu", "fps artırma" vb) bir çok sonuç bulabilir ve onlardan faydalanabilirsin @diagnoser temmuz 5 yıl önce

    herhangi bir fikri olan?

    diagnoser diagnoser (1)