ekran kartı problemi

acer aspire 5745g bilgisayarımda nvidia geforce gt330 m ekran kartına sahip.. fakat ekran kartı güncellenmiyor. nvidia'nın kendi sitesindeki bütün uyumlu güncellemeleri denedim ancak sürekli yüklemede uyumlu olmadığını söylüyor. herhangi bir fikrini varsa sevinirim..

batudoksen batudoksen (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Zaten güncel ise mevcut driver, bu sebeple güncellenmiyor olabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    Eğer güncellenmiyorsa sana aşağıda vereceğim yöntemi yap olmazsa söyle başka yöntem söyleyelim :

    ​Bu ve benzeri sorunlar ben de çok oluyordu. Ama artık çözümü var. Ekran kartınız ilk günkü gibi olacak aslında bunu AMD Ekran kartınızda hatta sıkıntı çıkaran başka sürücülerin problemlerini çözmekte de kullanabilirsiniz. :D
    Neyse artık çözüme geçelim...
    (Not: Bu arada bu çözümü istediğiniz gibi istediğiniz yerde kullanabilir paylaşabilir yazabilirsiniz. Lütfen paylaşımları alıntı şeklinde yapalım. Bunun çözümünü de hiçbir yerden almadım ben yaptım oldu sizde de olacaktır İnşallah :) ...  )
    1. Start(başlat ya da Windows) tuşuna sağ tık yapın "Aygıt Yöneticisine" tıkla.
    2. "Görüntü bağdaştırıcıları"ndan NVIDIA Ekran Kartınıza sağ tık yapın "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" e tıkla.
    3. "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" buna tıklayın.
    4."Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" buna tıklayın.
    5. Buradan da NVIDIA Ekran Kartınızı seçin ve "İleri" ye tıklayın.
    En sonunda "... Başarıyla Güncellenmiştir "  çıkarsa işlem tamamdır.
    İşte bu kadar ekran kartınız ilk günkü gibi olmuştur. :)

    bikul bikul (1)