Ekran kartı sarı ünlem işareti sorununu nasıl çözerim?

Arkadaşlar Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarından baktım, ekran kartı sürücüsünde sarı ünlem işareti var. DDU programıyla sürücüyü kaldırdım ve tekrar yükledim.

NOT: Nvidia Game Ready indirip kurmuştum, Masaüstüne sağ tıkladıgım zaman NVİDİA DENETİM MASASI Gelmiyor sistem tepsiisnde Nvidia işareti var tıkladığım zaman tepki vermiyor sağ tıklayıp Nvidia Denetim masasına tıkladığım zman yine tepki yok.

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

  • Nvidia destek sayfasında kaç tane Game Ready isimli sürücü var. Hangisini indirip kurmuştun? Önceki konuda benim paylaştığımı değilde başka bir Game Ready isimli sürücüyümü yoksa? Kaç kere yazdım halbuki bu sürücü olacak diye. Madem denilenleri tam dinlemeyeceksen neden soruyorsun? :( temmuz 6 yıl önce
  • abi kusura bakma Game Ready çıkıyor zaten onu indirdim nvidiagtx 6 yıl önce
  • @temmuz nvidiagtx 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sürücüyü kaldırıp NVIDIA'nın sitesinden kendin manuel olarak indir ve öyle kurulumu yapmayı dene.

http://www.nvidia.com.tr/drivers adresine gidip ekran kartını seçersin ve ona uygun sürücü karşına gelir. Bunu dene bakalım.

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

  • abi sürücüye geri dön dedim @farurhenho , dön dedikten sonra GTX 1050 Ti yerine " Microsoft temle görüntü bağdaştırıcısı olarak kaldı ?? nvidiagtx 6 yıl önce
  • güncelle dedim düzeldi nvidiagtx 6 yıl önce
  • abi cihazı kaldır diyorum nvidiagtx 6 yıl önce
  • sıkıntı çıkarmı nvidiagtx 6 yıl önce
  • Paylaştığın linkteki Windows 7 için, Windows 10 64 Bit değil @farurhenho temmuz 6 yıl önce
  • abi illa indirmek şartmı aynı sürüm ;PC mde var aynı model aynı ad nvidiagtx 6 yıl önce
  • @farurhenho nvidiagtx 6 yıl önce
  • Baktımda zaten ekran kartıda farklıymış :) Herhalde oradan kendine (sistemine ve kartına) uygun olanı seç diyor @farurhenho Ama ben önceki konusunda @nvidiagtx 'ın verdiği işletim sistemine ve kartına uygun linki zaten vermiştim. Meğer Aygıt Yöneticisinde bu sürücü hatalı / problemli görülüyormuş, bunu şimdi söylüyor. Neyse, otomatik ara ve ekran kartını sök ve yeniden tak @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
  • Eğer ekran kartını biliyorsan verdiğim linkten seçip sürücüyü indirir ve kurabilirsin, bunu kastediyorum. Sorun düzeldiyse sıkıntı yok. @nvidiagtx @temmuz omercik 6 yıl önce
  • abi yok yeni görüldü nvidiagtx 6 yıl önce
  • ama düzelttim :D nvidiagtx 6 yıl önce
  • Hayırlı olsun. Nasıl düzelttiğini de yaz bari.. @nvidiagtx omercik 6 yıl önce
  • unuttum :D @farurhenho nvidiagtx 6 yıl önce
  • abi Düzelmeid çıldırcam Aşşağıya atıcam artık kasayı yaa :/ nvidiagtx 6 yıl önce
  • :( w3w nvidiagtx 6 yıl önce

Sen ya ekran kartını bilmiyorsun yada işletim sistemini.. Yada bunlardan birini tam bilmiyorsun.

Farurhenhonun paylaştığı linkte bir "OTOMATİK CİHAZ BELİRLEME" var, birde onu dene bakalım.

Önce DDU ile hatalı olanı kaldır.

Edit:

İşletim sistemini yada ekran kartını tam bilmiyorsun demiştim ama anakartında anakartının PCI Express slotundada bir problem olabilir. İstersen birde ekran kartını bir sök ve sonra yerine -sıkı bir şekilde- yeniden tak.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Biliyorum Win10 64 bit, GTx 1050ti, nvidiagtx 6 yıl önce
  • ama abi düzeldi nvidiagtx 6 yıl önce
  • yapmama gerek varmı şu edit kısmını ? nvidiagtx 6 yıl önce
  • @temmız nvidiagtx 6 yıl önce
  • @temmuz nvidiagtx 6 yıl önce
  • Oraya bir göz atmakta fayda var. Bir gevşeklik falan olabilir. Gevşemişse sıkıştırmalısın. Bir dahada daha dikkatli ol, gereksiz yere uğraşmayalım. Geçmiş olsun. @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
  • sağolasın nvidiagtx 6 yıl önce
  • abi görev yöneticisini açtığım zaman GPU yok neden olabilir? nvidiagtx 6 yıl önce
  • güncelleme ile alaklaımı nvidiagtx 6 yıl önce
  • @temmuz nvidiagtx 6 yıl önce
  • düzelttim nvidiagtx 6 yıl önce
  • Ekran kartını yuvasında sıkıştır demiştim. Kasaya bağlamada bir vidası olacak onuda sık ve üstten slotuna bastırarak iyice slota oturmasını sağla @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce