Ekran Kartı Seçimi 2GB VS 4GB

Merhabalar. Ben N11 Sitesinde Bir Ps3 Gördüm. (1100TL)

Almaya Karar Verdim Ama Bilgisayar'da Alacağım İçin Bilgisyar'ın Bütçesini Biraz İndiriyim Dedim.

Yani Şimdi 4GB Ekran Kartı'mı ? ~ 2GB Ekran Kartı'mı ?

Gta 5 Tarzı Oyunlar Ps3'dede olduğu için bana 2GB mantıklı geliyor.

Almayı Düşündüğüm Sistem ;

Anakart : B250M / H110M / A320M / B350M (Bunalrdan Biri)

İşlemci : İ3 7100 / Pentim G4600 /Ryzen 3 1300X (Bunlardan Biri)

Ram : 8GB 2133MHz Veya 2400MHz

Ekran Kartı : 2GB Veya 4 GB

~( Sistem Nasıl Onun İçinde Önerilerinizi Alabilirmiyim ? )~

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Daha verimli performans alabilmen için 4GB lık öneririm daha fazla performans alırsın Ram, İşlemci gayet uygun, fakat anakart ryzen ile uyumlu değil B250m anakartı. ryzen alacaksan dikkat et bu tür şeylere.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 4 Anakart Var Ve 2si RyZen 0138adana 6 yıl önce
    • dediğimi doğru düzgün okumuyormusun, anakart alırken bunlara dikkat et dedim! nvidiagtx 6 yıl önce
    • @0138adana nvidiagtx 6 yıl önce

    2gb vs 4gb mı ? Burada Büyük hatan var öncelikle ekran kartının gb açısından yüksek olması sana daha iyi bir performans verebileceği anlamına gelmez tabi ki çok düşükte olmamalı ekran kartında kilit nokta işlemcisidir ekran kartının işlemci modeli ne kadar yüksek olursa o kadar iyi performans alırsın gb açısından 2 gb senin için yeterli olucaktır Mesela 200 liraya 4 gb ekran kartları da var 2 bin liraya 2 gb ekran kartlarıda var bir araştır

    umuttt umuttt (207)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @umuttt Bak Şimdi 4 GB Alırsam 1050Tİ 2GB Alırsam 1050 Veya 1030 malgibiolan 6 yıl önce
    • @malgibiolan 4gb alırsan 1050 ti yetecek sana hem fiyat olarak heem perforans açısından nvidiagtx 6 yıl önce
    • biraz ekran kartı testlerini izleyerek bilgi edinmeni tavsiye ederim istediğin modellerin oyun performans testlerini incele googleda yazdığında bir sürü video çıkar umuttt 6 yıl önce
    • sanırım 4 gb alırsan 150 veya 1030 2 gb alırsan 1050 ti alıcaksın bence 1050 ti alman daha faydalı olur umuttt 6 yıl önce