Ekran kartı sıcaklıgı çok fazla

her şeyim güncel ama ekran kartı sıcaklıgım boştayken 57 - 58 derece oluyo bunun nedeni ne olabilir

gtx 1060 6 gb

16 gb ram

ryzen 5 1600x

gpusicaklik57derece gpusicaklik57derece (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba,

    Öncelikle fanlarınız tozlanmış veya termal macunlarınız eskimiş olabilir. Bu kısa vaadede önemli görünmese de uzun vaadede çok önemli bir meseledir. Yani bilgisayarınızı uzun süre temizlemezseniz zamanla bilgisayar performansınız düşebilir.

    Başka bir ihtimal ise bilgisayarınıza kripto madenciliği virüsü bulaşmış olmasıdır. Daha detaylı bilgi için bu videodan yararlanabilirisniz.

    Tabii ki sorunun farklı sebepleri de olabilir ancak sorun virüs kaynaklıysa Malwarebytes indirip bilgisayarınıza bir virüs taraması yapmanızı tavsiye ederim. Tarama sonucunda virüs bulunursa virüsü silin.

    Ayrıca bilgisayarınızda görev yöneticisinin "işlemler" ve "performans" bölümlerinin de fotoğradını hızlıresim sitesi ile buraya ulaştırırsanız sorunun sebebini tespit etmemiz daha kolay olabilir.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

      https://resimlink.com/XT3D2RgLP

      https://resimlink.com/iBFc5q-s2l

      malwarebytes vardı u torrent yüklüydü virüs aldıladı onu sildi sadece

      gpusicaklik57derece gpusicaklik57derece (1)
      1 yıl önce cevaplandı

        Yazdığın sıcaklık değerleri aşırı değil.

        Yaz geldi. Ortam ısısı yükseldi. Kışın ya da baharda aldığın değerleri almazsın. Artık bir kaç seviye daha yukarıda sıcaklık değerleri görürsün.

        alattin alattin (16999)
        1 yıl önce cevaplandı

        • gpu virüsü var ise kullanım gözkükür müydü % delik olarak görev yöneticisinde birde ProcessExplorer indirip virüs total le tarattım bir şey cıkmadı gpusicaklik57derece 1 yıl önce
        • @gpusicaklik57derece böyle bir virüs olsa çok daha yüksek değerler görürsün ve fan sesinden duramazsın. alattin 1 yıl önce