Ekran kartı Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43) Hatası

Arkadaşlar oyun oynuyodum bir anda pc dondu. yeniden başlattım pc nin ekran çözünürlüğü 1024x768. Aygıt yöneticisine geldiğimde ekran kartının üstünde ünlem var ve özelliklere girdiğimde Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu.(kod43) yazıyor. Driveri silip tekrar kurdum ancak sorun çözülmedi. Ekran Kartına mı bişey oldu yazılımsal yolları denedim sorunum çözülmedi ne yapmalıyım? Donanımsal bir sorun mu ?

gorkemkazak gorkemkazak (36)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer kasa yerinden oynadıysa yada bir darbeye maruz kaldıysa o sebeple olabilir.

    Kasayı aç ve ekran kartını üstten bastırarak solutuna tam oturmasını sağla.

    Düzelme olmazsa sistemi problem öncesi bir zamana geri al, düzelir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Edit:

    Alttaki çözümüde deneyebilirsin, denemelisin:

    Aygıt Yöneticisinde bozuk (sarı ünlemli) sürücünün "Özellikler"ine gir (sağ tık ile girilir) ve oradan "Sürücüye geri dön".

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • yaptım ancak işe yaramadı teamwiewer ile destek verebilir misiniz? gorkemkazak 6 yıl önce
    • sistem geri yükleme hata veriyor. gorkemkazak 6 yıl önce
    • Disaridayim,telefondan yazıyorum çok zor oluyor. Adeta harp ediyorum (gözlerimde iyi gormuyor) :( @gorkemkazak temmuz 6 yıl önce
    • Sistem geri yüklemeyi birde güvenli modda dene. Buda başarılı olmazsa PC'yi bir kurtarma medyası (Windows yükleme DVD'si veya USB bellegi) ile başlatarak denersin. Bunları yaptığında problem çözülecektir. Ama önce kasayı açarak bakmalısın, ekran kartı solutunda gevşemiş, oynamışta olabilir @gorkemkazak temmuz 6 yıl önce
    • TeamWiever desteği vermiyoruz. Site kurallarina uygun ve o yollar çerçevesinde cozum aramalısin. Herhalde bir daha teklif etmezsin :) @gorkemkazak temmuz 6 yıl önce
    • Mesaja ilave yaptım, bakarsın @gorkemkazak temmuz 6 yıl önce
    • Maalesef sorunum çözülmedi. gorkemkazak 6 yıl önce