Ekran kartı sorunu kod 43 (driver) hatası

Başlıkta belirttiğim gibi, ekran kartı ile ilgili bir sorunum var. Aygıt yöneticisinde ünlem var ve Kod 43 hatası alıyorum.

Bilgiaar özelliklerim.

  • Ekran kartı: Asus EN 9500GT
  • PC: HP 500B MT PC
samisahin11 samisahin11 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    O sürücü yanlış/hatalı olduğu için ünlem işareti var. Üreticinin (veya satıcısının) resmi sayfasından doğru sürücüyü bularak yüklersen problem ortadan kalkar. Yükleyeceğin sürücünün işletim sistemine (Windows sürümleri) ve yapısına (x86, x64) uygun olması şarttır.

    Eğer sonradan bir sürücü güncellemesi yaptıysan (driver güncelleme programları ile falan) yanlış sürücü ile güncellenmiş olabilir. Böyle bir durum veya ihtimal varsa hatalı sürücü üzerinde sağ tık menüsünden "Özellikler" arabirimine girerek oradaki "Sürücüye geri dön düğmesine" tıklayarakta problemi düzeltebilirsin.

    Veya eğer problem sonradan ve kısa bir süre önce meydana geldiyse, Sistem Geri Yüklemesi yaparak problemi çözebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      asusun sitesinde driverı bulunmuyor nvdianınnkini kurdum asusun sitesinde sadece GPU TWEAK 2 PROGRAMI VAR.DRİVER ZATEN NVDİANIN

      ancak bunu ben 1 kez dahi kuramadım windows 10daydım belki düzelir diye windows 8.1e düştüm zaten win 8.1 kurulduktan sonra nvidia klasörü vardı 414MB

      hemen bakıyorum

      ZATEN NVDİANIN DRİVERINI KULLANIYOR ASUS SADECE MARKA TEK FARKLARI İSE NVDİANINKİ 512MB ASUSUNKİ 1GB YAZMAYI UNUTMUŞUM EKRAN KARTINI AYRI OLARAK TAKTIM

      PCI-E BEN TAKMIMŞTIM HARİCİ OLARAK HDMI GİRİŞİ İÇİN FARKLİ EKRAN KARTI YANİ ASUS EN 9500 GT(NVDİA GEFORGE 9500GT) VAR KASA COMPAQ DEĞİL HP

      EKRAN KARTI SÜRÜCÜSÜNÜ KURDUM ANCAK WİNDOWS TEMEL GÖRÜNTÜ BAĞDAŞTIRICISI DİYE YAZIYOR VE ÜNLEM VAR NVDİANIN KURULUM PROGRAMI DOĞRULADI EKRAN KARTININ ÜZERİNE BAKTIM ASUSUN SİTESİNDE NVDİANIN OLDUĞU YAZIYOR RESİMLER TIPKISININ AYNISI ANCAK SÜRÜCÜ KURULU NVDİA GEFORGE XPERİNCE FALAN DOĞRULUYOR ANCAK NVDİA DENETİM MASASI AÇILMIYOR DRİVER: http://www.geforce.com/drivers/results/77224

      samisahin11 samisahin11 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • HP Değilmi PC? Niye oraya, resmi destek sitesine bakmıyorsun? temmuz 7 yıl önce
      • Mesajımın altına yeniden bak. temmuz 7 yıl önce
      • Baştan söyleseydin harici ekran kartı sonradan takıldı diye bu kadar boşu boşuna uğraşmazdık. Sonuç olarak ekran kartının doğru sürücüsünü arayıp bulman gerekiyor. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce

      Bu konu daha önce çözüme ulaştırılmış.. Buradan takip edebilirsiniz: http://uzmanim.net/soru/sorun-bildirdiginden-windows-bu-aygiti-durdurdu-kod-43-hatasi/9325

      ercet00ilk ercet00ilk (3)