Ekran Kartı Sorunu

Bilgisayarımda 2 tane ekran kartı var

1.= AMD HD 8500M

2. = AMD RADEON  R5 HD GRAPHİCS

BUNLARDAN BEN RADEON'U KULLANMAK İSTİYORUM AYGIT YÖNETİCİSİNDE AMD HD 8500M Yİ DEVRE DIŞI BIRAKTIĞIMDA EKRAN KARTINI HİÇ GÖRMÜYOR SANKİ RADEON R5 YOKMUŞ GİBİ NASIL KULLANACAM BU ARADA  AMD HD 8500M Yİ DEVRE DIŞI BIRAKTIĞIMDA RADEON AYARLARINA DA GİRİŞ YAPMIYOR HATA VERİYOR ETKİN OLUNCA DÜZELİRYOR SORUN NEDİR YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

kullanici92608 kullanici92608 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    PC Desktop ise ekran kartı - monitör kablosunun bağlantısını dahili ekran kartından (anakart üzerindekinden) çıkararak harici ekran kartına ait porta bağlamalısın (Veya ekran kartı tercihine göre tersi yapılır).

    Eğer laptop ise, herhangi birşey yapmana gerek olmaz. Ekran kartları arasındaki geçişler grafik performansı ihtiyacına göre kendiliğinden (otomatik) olur zaten. Çok performans gerekmeyen hallerde dahili (anakart ile bağlaşık) ekran kart devrede olurken oyun oynanması sırasında veya video işleme vb hallerinde ise bu ekran kartından harici ekran kartına otomatik geçiş olur.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      gta 4 oynarken ekran kartımı 1024 mb olarak görüyor ayar yapamıyorum

      kullanici92608 kullanici92608 (1)