Ekran kartı sürücüleri güncel olmasına rağmen (Kod 43) hatası.

Merhaba, dün gece diz üstü bilgisayarım ile film izlerken birden aygıt çıkarma sesi geldi ve film kasmaya başladı, sonra aygıt yöneticisinden bakınca ekran kartında (AMD HD8970M) sarı ünlem gördüm. Hata kodu 43, yani ; "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu."

İnternette biraz araştırdıktan sonra sürücülerin güncel olamayacağından bahsedildiğini duydum, mantıklı gelmiyordu herhangi bir işlem yapmadığım, birden gittiği için. Ama yine de geçerli ekran kartı sürücülerin hepsini sildim ve sürücünün kendi sitesinden de "Driver Booster" isimli program ile de sürücüleri tekrar yükledim. Sonuç tahmin ettiğim gibi aynı.

Bilgisayarın içini açtım ve ekran kartlarını çıkartıp temizledim yanlış bir şey gözükmüyordu, donanımsal bir hata olduğunu düşünmüyorum, yazılım olarak yapabileceğim herhangi bir şey var mıdır?

ragnar1710 ragnar1710 (1)
6 yıl önce sordu

  • Bilgisayarı açarak ekran kartlarını nasıl çıkartabildin, bunu nasıl becerebildin? Paylaşımsız olanı haydi belki diyelim ya onboard olanı nasıl çıkartabildin? Espri ve şaka ile söylüyorum bunları ama herhalde yanılıyorsun. Dizüstü bilgisayardan ekran kartları çıkartılamaz ve çıkartılarak temizlenemez (Bu hiç kolay olmaz. Onboard ekran kartları ise hiç çıkarılamaz. Zira bu ekran kartları anakartlar üzerinde tümleşik bir devredir). Sen belki başka donanım ve parçaları sökerek temizledin ama karıştırıyorsun. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Yazılımsal olarak elbette yapabileceğin bir şey vardı ve belki hala var. Hatta problem ortaya çıktığında ilk yapılması (denenmesi) gerekendi bu şey. Sistemi problem öncesi bir zamana geri yüklemeyi denemeliydin:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Cevabınız için teşekkür ederim, bu bilgiyi öğrenmek iyi oldu. Yalnız bilgisayara format da attım, çok mu geç artık sistem geri yüklemesi için? ragnar1710 6 yıl önce
  • evet formattan önce herhangi bir geri yükleme noktası gözükmüyor malesef ragnar1710 6 yıl önce
  • Bir şey değil. Format attıysan artık geçti, eskiye dönemezsin. Neyse geçmiş olsun, yeni sistemi güle güle ama daha bilinçli ve dikkatli kullan :) @ragnar1710 temmuz 6 yıl önce