Ekran Kartı Sürücüsü Hakkında "Aygıt tanınmadı" hatası nasıl çözülür?

Arkadaşlar yeni yüklediğim sürücü pek performans vermedi açılışlar falan hep uzadı aygıt yöneticisinden eskisini yükledim ama catalyst control center falan silindi şimdi yenisini tekrar kurup catalyst control center i getirmek istiyorum ne yapmalıyım ? birde neden böyle düşük bir performans verdi sizce ? Sistem geri yükleme yapacağım çünkü aygıt tanınamadı gibi bir uyarı veriyor yeni sürücüyü kuramıyorum. :(

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Malesef AMD ekran kartlarından mıdır bilmiyorum, bu tarz sürücü sorunlarının benzerini bende AMD ekran kartında yaşamıştım.Eski sürücünün üstüne yeni sürücüyü kurma sorunu gibi.

    Sizinde izleyeceğiniz mantıklı yol dediğiniz gibi sistem geri yükleme ile sorun yaşamadığınız bir tarihe geri dönmeniz olacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Ya bide sistem geri yükleme cok az secenek sunuyor ne yapmalıyım ? git gide tarih kısalıyo gecende 28 ine kadardı bi bekliyim hemen birşey yapmayayım diye durdum bi baktım 30 a kadar cıkmıs ki bi faydası olacakmı artık bilmiyorum.listede catalyst control centeri gördüm yalnız.geri yükleneceklerden. Fakat program bakımından sıkıntılı olacak gibi sildikleri falan bayağı bi var. :( Mecburen tekrardan kuracağız gibi. akif52 8 yıl önce
    • dostum bi ilgilensen . . . akif52 8 yıl önce
    • http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Clean-Uninstall-Utility.aspx şuradaki linkten AMD nin kendi uygulaması olan programı kurup tamamen sildikten sonra yeni sürücüyü tekrar kurmayı deneyin. ismailsarp 8 yıl önce
    • sistem geri yükleme diyoduk benim kendim elle sistem geri yükleme noktası seçme imkanım varmı ? varsa biraz gerilere alıcamda.. çünkü listede bulunmuyor.benim eski sürücüyü dönüp öğrenmem lazım ama aygıt yöneticisinde 13.251 yazıyor.Eski sürücü iyiydi hiç yüklemedim formattan beri öyle. akif52 8 yıl önce
    • Sistem geri yükleme noktası silinmişse siz istediğini tarihe geri döndüremezsiniz. ismailsarp 8 yıl önce
    • silinen programlara bakacağım bide.catalyst yüklensin yeter.eski sürücü sürümümüde öğrenmek istemiyorum.muhtemlen aygıt yöneticisinden geri döndüğümde gözüken sürüm "13.251" sürümüdür. akif52 8 yıl önce
    • Tamamdır dostum hallettim! :) Ben önce bi silinen programları Recuva ile taratayım dedim derin tarama yaptırdım tam 1 saat 52 dakika sürdü Raptr dosyaları amd catalyst le ilgili dosyalar buldu ama ellemek istemedim neyin ne olduğu belli değildi karışık görünüyordu ayrıca yanındada kurtarılamaz yazıyordu.Bende son seçeneğimiz olan aygıt sürücüsünden sürücüyü sıfırlayıp yenisini kuracaktım.önce bi sürücüyü yedekliyim ne olur ne olmaz belki geri kurmak zorunda kalırım diye.veya catalyst gelirse bu sürüyü tekrar kurarım böylece tam olur diye yedekleyeyim dedim.Driver Magician Lite yükledim ve "A" isimli bi sürücü vardı.Üretici kısmında ise "Advancec Micro Devices" yazmasından tanıdım.Hemen yedekledim.Sonra yedeklenmişmi diye bi kontrol edeyim dedim.Aralarında "ccc2 install" diye bi dosya buldum.Tıkladım belki yüklenir diye. C: de AMD isimli klasörde falan görmüştüm daha önce yüklemeye çalıştığımda ise hiçbirşey olmuyordu.Bende bu sefer tekrar denedim ve AMD Catalyst Control Center geldi. :) Yani sürücü dosyaları arasından catalyst control center in yükleme dosyasını bulmak yeterliymiş. Yardımlarınız için teşekkürler. akif52 8 yıl önce
    • Çözümü bulduğunuza sevindim :) ismailsarp 8 yıl önce