Ekran kartı sürücüsünü (driver) bulamıyorum

Merhabalar Sayın Uzmanim.net;

      Bu ekran kartı driveri ile sürekli sorun yaşıyorum, oyun yükledim şu hatayı alıyorum:''Please make sure you have DirectX 9.0 or higher installed. Also verify that your video card meets the minimum requirements, and that you do not have hardware acceleration disable in the Display control panel.'' Ancak bunun çözümünü danışmayacağım. Danışacağım konu başka;

      Bu vesile ile AMD sayfasından yani ''Support.amd.com/en-us/download'' sayfasından ''Auto download'' ile driveri yüklemek istedim ama sürücü bulunamıyor mu? yada başka sorun mu var? tam anlamadım bu konu da ne yapmam lazım?

      Support tan indirdiğim Otomatik sürücü aramadan Şu sonucu Çıkıyor:

      Driver    : 0x8086 - 0x166 PCI 0x10DE - 0x1140 PCIE (hocam böyle driver ismi mi olur?)
      System : Windows 7 64-bit

semih9 semih9 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Semih Merhaba,

    burada karşına gelen  Driver    : 0x8086 - 0x166 PCI 0x10DE - 0x1140 PCIE ifadesinin anlamı şu şekilde

    Vendor Id : 0x8086  => bu ifade üretici kodudur.  Bu üretici kodu Intel'e aittir.

    Device Id: 0x0166 => bu ifade aygıt kodudur.  Bu aygıt kodu Intel® HD Graphics 4000 'e aittir.

    Yani sizin ekran kartınız Intel HD Graphics 4000 ekran kartıdır.

    Windows 7 64 Bit Intel HD Graphics 4000 sürücülerini buradan indirebilirsiniz.

    Açılan sayfanın altına inin ve  I Accept.... yazan butona tıklayın. Sürücü indirme başlayacaktır.

    cemkara cemkara (4215)