Ekran kartı sürücüsünü güncelledikten sonra mouse bozuluyor

Marka : HP 15 Notebook     İşlemci : AMD E1-2100 2 Çekirdekli   Ram : 4 GB   İşletim sistemi : Windows 10

Güncel ekran kartı sürücüsü kurduğum zaman mouse kare kare hareket ediyor. Eski sürümüne dönderdiğim zaman normale dönüyor fakat görüntü kalitesi düşüyor bu sorunu nasıl çözebilirim. Windowsun güncel sürümü kurulu.

murattascl murattascl (14)
4 yıl önce sordu

  • Ekran kartını Driver booster ile mi güncelledin? darkcrak 4 yıl önce

Toplam 4 Cevap

https://support.hp.com/tr-tr/drivers/laptops

Bu site üzerinden cihazınızın seri numarasını girip yönergeleri takip edin lütfen ...

ongun ongun (90)
4 yıl önce cevaplandı

    Öncelikle Ekran Kartı Marka - Model nedir yazabilir misiniz ?

    Buraya tıklayarak " DDU " adlı programı indirin.

    " DDU " ile şuan kurulu olan ekran kartı driveri kalıntısız kaldırın daha sonra ekran kartı sitesinden güncel driveri indirip kurarak deneyin.

    Edit 1 :

    Aşağıdaki linkten AMD ekran kartı driveri için otomotik tespit programını indir. (amd'nin kendi sitesidir )

    Önce dediğim gibi " DDU " ile şuan kurulu olan ekran kartı driveri temiz şekilde kaldır ardından bu otomotik driver tespit programını kur ve ekran kartı driverini güncelle.

    https://drivers.amd.com/drivers/installer/18.50/beta/radeon-software-adrenalin-2019-19.4.1-minimalsetup-190401_web.exe

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • kurup sonucu yazarım teşekkür ederim murattascl 4 yıl önce

    AMD Radeon HD 8210

    murattascl murattascl (14)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @murattascl edit 1 olarak yoruma ekledim.. bu arada DDU programı ile kaldırdın mı şuanki ekran kartı driverini ? ( güvenli modda kaldır temiz olsun ) ybaskin34 4 yıl önce
    • kaldırmaya çalıştım işlem yaklaşık yarım saat sürdü ve halada devam ediyordu bende bilgisayarı kapatıp windows 7 ye dönderdim ama sonuç aynı. formatladıktan sonra driverleri iobit driver booster - drp ile güncelliyorum ikisinde aynı sonucu veriyor program ekran kartını tanıttığı zaman mouse kare kare hareket etmeye başlıyor murattascl 4 yıl önce

    Bir donanım çakışması olduğu ortada. Güncel ekran kartı sürücünü kaldırıp üreticinin ekran kartı sürücüsünü yüklemeni öneririm. Güncel sürücü her zaman en iyisi demek değildir.  Benzer sorunla daha önce karşılaştım. Muhtemelen yüklediğin son ekran kartı sürücüsünden kaynaklı bir sorun oluyor. Tabi illa son sürümü yükleyip kullanacağım dersen o zaman bütün donanım sürücülerini güncelle ve bir de bu şekilde kontrol et.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • hepsini denedim olmuyor windows 10'u kaldırdım windows7'yi kurdum aynı , değişen birşey yok murattascl 4 yıl önce