Ekran kartı tamiri için bilgisayarı tamire verdikten sonra bilgisayarın ekranı enine doğru genişledi

Bilgisayarımın markası: Dell Inspiron N5010

Ekran kartı: ATI Mobility Radeon HD 5470

Biligsayar uzun bir süre önce "görüntü sürücüsü çalışmayı durdurdu ve bu durumdan başarıyla kurtuldu" hatası vermeye başladı. Kendi çabalarımla internetten yardım alarak bişeyler denedim olmadı.Tamire götürdüm termal aparat denen şeyler sanırım emin değilim değiştirildi sorun orda dendi bir süre normale döndü ama sonra tekrar bu hatayı vermeye başladı.Bir süre böyle ilerledi bilgisayar artık kendini açmamaya başladı açınca ısınmadan kapanlar oldu tekrar tamire götürdüm ve ekran kartının çipinin yerinden çıktığını tekrar yapıştırdıklarını söylediler şu an yeni açtım bilgisayarımı bir hata vermedi ama şimdi de ekran enine doğru genişlemiş bi şekilde denetim masasından çözünürlüklerle oynadım düzelme yok. Ekran koruyucusu değiştir dediğimde ise " Daha yeni veya Direct3D ile uyumlu bir ekran kartı gerektirdiği için ekran koruyucuyusu çalıştırılamıyor." sorunu ile karşılaşıyorum alakalı mı dediğim sorunla bilmiyorum ama söyleyim dedim. Umarım yardım edebilirsiniz

arabella arabella (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba;

     sorununuz drivcer uyuşmazlığı bunun için yukarıda belirttiğiniz modelde atinin kendi sitesinde driver ını indirip kurarsanız erkanın orantısız genişlmes sorununu ve çözünürlük hatasını gidermiş olursunıuz

    Saygılarımla..

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim sorun çözüldü. arabella 9 yıl önce