Ekran kartım aşırı ısınıyor

birşey sormak istiyorum benim bilgisayar sistemim     i3 550  işlemci  1333 mhz 8 gb ram   sapphire r7 370 2 gb 256 bit bir ekran kartım var ve bu ekran kartında    overclock yapıldığında ekran kartımın derecesi 99 dereceye kadar çıkıyor bunun sebebi ne olabilir arkadaşlarım dar boğaz yüzünden ısınıyordur demişlerdi sizin fikriniz nedir acaba uzmanlar bir çıkış yolu arıyorum.

thedemonyc thedemonyc (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Overclock neden yapma gereği duyuyorsun?

    İşlemcin ilk çıkan i3 lerden bu işlemciyle ve bu ekran kartıyla Overclock yapmamalısın!

    99 dereceyi gördüyse ekran kartının yanma olasılığı yüksek zaten ekran kartın güzel bir ekran kartı overclock yapma deirm.

    arkadaşların doğru söylemiş Darboğaz dan oluyor.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    • eyw çok teşekkürler şimdi clock u kapattım ısınmyor max 68-74 arası derece thedemonyc 6 yıl önce
    • boştayken kaç derece yani bilgisayarı kapatın 15-20 dk bekleyin soğumasını sonra bilgisayarı açın boştayken 10 - 15 dk arası kaç derece onları belirleyin nvidiagtx 6 yıl önce
    • @thedemonyc nvidiagtx 6 yıl önce
    • 39-42 derece arasıı oyun içinde 60-75 yalnız clocku kapatınca biraz fps drobum oldu ya benim tek yapacağım iş herhalde uygun bir işlemci belki ryzen kullanırım bu sefer onada uygun tatlı bi anakart askerden geldiğm zaman toplarım artık şuan harcayamam :3 thedemonyc 6 yıl önce
    • intel'de kullanabilirsin dediğim gibi senin anakartın lga 1156 destekliyor bu anakarta AMD takamazsın hatta intelin yeni nesillerine ( 5+ ) takamazsın aklında bulunsun :)@thedemonyc nvidiagtx 6 yıl önce
    • anakart ile birlikte değişim düşünyorum askerden döndükten sonra danışabilirim size eğer yardımcı olabilrseniz öneri alırım :) thedemonyc 6 yıl önce
    • Her zaman burdayım :) belki yeni bir bilgisayar alırsınız internette dolu pc toplama videoları var 1700 TL lik - 2200 TL lik bunlar gibi @thedemonyc nvidiagtx 6 yıl önce

    çok teşekkür ederim işlemci upgrade şart yani doğrumudur ?

    thedemonyc thedemonyc (3)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Onu bilemem i3 ün ilk nesli var sende darboğaz olur uprage imkanın varsa et derim fakat anakartın destekliyormu onu öğren @thedemonyc nvidiagtx 6 yıl önce
    • upgrade et de çok aşırı etme yani pahalıya kaçmasın nvidiagtx 6 yıl önce
    • G4560 uygun gibi sana nvidiagtx 6 yıl önce
    • anakartımda çok eski zaten asus p7h55-m lx 8 - 9 yıl kadar önce toplamıştım bilgisayarımı nvidia g800 gt vardı elektrikler gidince şase yapıp yandı sapphire aldım tabi cahillik yüzünden ucuz diye oda sorun çıkardı gibi yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar abiler sağolun thedemonyc 6 yıl önce
    • önemli değil nvidiagtx 6 yıl önce
    • @thedemonyc nvidiagtx 6 yıl önce
    • ha not : upgrade edemezsin yani lga 1156 soket türüne uygun bir işlemci bulmalısın, çünkü anakartın lga 1156 destekliyor baktım internetten sadece eski işlemcilerde bulunuyor yani yüksek performanslı veya performanslı bir işlemci takamazsınız, @thedemonyc nvidiagtx 6 yıl önce
    • arkadaşımda öyle söylemişti işlemci + anakart yukarıdada yorumladım bu sefer bi ryzen deneyeceğim çok övgü alıyorum askerden dönünce artık :D thedemonyc 6 yıl önce
    • inşallah @thedemonyc :=) nvidiagtx 6 yıl önce