Ekran kartım çıkartılmış olabilir mi?

Toshiba Satellite L830 B5S bilgisayarım var. Tamir ettirdim fakat tamirciye güvenemiyorum. Acaba ekran kartını falan çıkartmış olabilir mi?  İşlemcim  i5-3317 u cpu @ 1.70ghz  . 1.7ghz. Bu işlemcili olan bilgisayard intel hd 4000 Graphics var.  Ben de bu kart görünmüyor.  Neden olabilir? , AMD radeon Graphicss 7500m var.

Neden böyle bir sorun var?

kaanozan2 kaanozan2 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    SATELLİTE L830-B5S Teknik özellikleri

    • Windows® 7 Home Basic 64 bit (önceden yüklenmiş, Toshiba-HDD kurtarma)

    • Intel® Turbo Boost Technology 2.0 destekli 3. nesil Intel® Core™ i5-3317U İşlemci
    • 33,8 cm (13,3") , 16 : 9 en boy oranı ve LED arka ışıklarıyla Toshiba TruBrite® HD Yüksek Parlaklıkta ekran
    • Sabit disk 500 GB
    • Çapraz Çizgi deseni ve siyah klavyesiyle Mat & Parlak Koyu Gümüş Rengi Kaplama
    • 4096 (1 adet) MB, DDR3 RAM (1.600 MHz)
    • AMD Radeon™ HD 7550M Ekran Kartı
    • maksimum ömür : en fazla 4s30dak (Mobile Mark™ 2007)
    • ağırlık : 1,86'dan başlar kg
    • G x U x Y : 329 x 221 x 36,8 (ön) /30,62 (arka) mm
    • tür : AMD Radeon™ HD 7550M Ekran Kartı
      bellek kapasitesi : 1.024 MB ayrılmış VRAM. Kullanılabilir grafik belleği, HyperMemory™ teknolojisi ile sistem belleği kullanılarak genişletilebilir: yüklü 4 GB sistem belleği ile en fazla 2.801 MB ve yüklü 8 GB sistem belleği ile en fazla 4.849 MB (önceden yüklenmiş 64 bit işletim sistemiyle birlikte).
      bellek türü : DDR3 Video RAM (sırasıyla Video RAM ve sistem belleği birleştirilmiş)
      bağlı veri yolu : PCI Express®

    SATELLİTE L830-B5S gibi tüm notebooklar ekran kartı bütünleşiktir. Yani anakarta yapışıktır. Teknik olarak ekran kartının sökülmesi değiştirilmesi mümkün değildir.

    Sizin ekran kartınız AMD Radeo HD 7550M . İçiniz rahat olsun sistemde doğru görüyorsunuz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

       öncelıkle cok tesekur edrımm  evet

      mesela bakın bu sıtede benım bılgısayar ozelıklerı http://inceleme.gittigidiyor.com/katalog/toshiba-satellite-l830-b5s-837249-s1 burda

      Grafik

      On-board grafik adaptör modeli:Intel HD Graphics 4000

      Farklı grafik hafıza türü:GDDR3

      Maksimum çözünürlük:2048 x 1536 Piksel

      Farklı grafik adaptör modeli:AMD Radeon HD 7550M olarak yazıyor

      benım bılgısayarda sadece amd readon hd 7550m var ekran cozunurlugude  1366 x 768 var

      • AMD Radeon™ HD 7550M Ekran Kartı şuan aygıtı yukluu o tmm

      sımdı  sadece amd 7550 var ve oda anakarta yapısıktırr ıntelınn ekran kartı ayrı yoktur dıyosunuz.

       ama benım bılgısayar kasmaya basladıı onceden wındows 8 yukluyduu yanı uefı moda yukluydu hıcbır sorunuda yoktu pes oynuyordum ndford speed oynarken hıcbır kasması yoktuu cok memnundum sonra   wındows 8 coktu.   bıosumda uctu yanı coktu.

      goturdum bılgısayarcı bıyosu yukledi  bende format atımm wındows 8  kulanıyorum ama uefı olarak yukleyemedım bılmıyordum şımdıı aspalht 8 ı oynarken bıle ekran oyle ufak ufak donuyor bu neden olabılır yanı pç kasıyorr bu neden olabılırr yuklenen bıyoslamıı ekran kartındanmı uefı olarak yukleyemedıgımdenmı neden kaynaklanıyodur  lutfen yardımm edınn cok soru sordum amma yardıma ıhtıyacm var

      kaanozan2 kaanozan2 (1)