Ekran Kartım Çöküyor

Arkadaşlar ekran kartım çöküyor sebebi ne olabilir ?

Mesala youtube'de bir video açıyorum tam ekran yapınca 1-2dk sonra ekran kartı çöküyor Nvidia driver stoped working diye bir hata veriyor sonra tekrar geliyor ekran ? Bazen oyun oynarkende aynı sorunu yaşıyorum ?

Bazende Mavi Ekran geliyor bilgisayarınız çok ısındı diye

ardaarslan22 ardaarslan22 (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba şuanda sorununzun 2 adet çözümü olabilir bunlardan bir tanesi yazılımsal diğeri donanımsal olayı yazılımsal varsayarak bazı işlemler yapıtıracağım size bunun çerçevesinde işlemleri uygulayınız olmadığı takdirde ekran kartınızı değiştiriniz.

    öncelikle ekran kartınızın modelini aratarak en yeni driverini nvdianin sitesinde tedarik ediniz ve bu tedarik ettiğiniz driver işletim sisteminiz ile uyumlu olsun yani işletim sisteminiz 64 bit ise 64 bit olanının indiriniz ve sizdeki nvdia ile alakalı ne var ise kaldrınız kaldırdıktan sonra yükleyiniz. yükleme bittikten sonra işletim sistemini güncellemlerini tarayınız ve ekran kartı ile alakalı bir güncelleme söz konusu ise yapınız ardından flash player shockwave ve java playerin son sürümlerini kendi sitelerinden indirip sizdeki yüklü olanları kaldırıp bu indirdiklerinizi kurunuz şayet herşey sorunsuzca giderse sorunununuz uyumsuz driver kaynaklı olduğu ortaya çıkar eğer düzelmez ise ekran kartınızda arıza olduğu söz konusudur ve değiştirmenizde fayda vardır.saygılarımla...

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle, İşletim sisteminiz nedir? Windows 7, Windows 8, ekran kartınızın markası modeli nedir? Bunları yazsanız işimiz daha kolay olurdu.

      Ben genel olarak neler yapmalısınız yazayım:

      1. İşletim sistemi güncellemelerini yapın:
        Windows işletim sisteminin güncellemelerini yapın, Örneğin Windows 8 kullanıyorsanız mutlaka Windows 8.1'e geçin. Windows 7 kullanıyorsanız Service Pack ve diğer güncellemeleri mutlaka yükleyin.
      2. Ekran kartını kaldırın ve en son güncel sürüyücü yükleyin:
        Denetim Masasından Programlara girin NVIDIA ile alakalı her şeyi kaldırın.
        Driver Sweeper buradan indirebilirsiniz. Driver Sweeper çalıştırın. Driver Sweeper NVIDIA sürücülerini kaldıracaktır.
        NVIDIA sitesinden en güncel sürücüleri indirin ve kurun.
      3. Bir de bilgisayarınızda virüs olmadığından emin olun:
        ​Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
        Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
        Çifte kontrol için bilgisayarınızı HitmanPro ile taratın. Farklı yazılımlar farklı virüsleri bulabilir. Bu sebepten çifte kontrol yapmalısınız.

        HitmanPro nedir nasıl kullanılır linkinden  HitmanPro'yu indirebilirsiniz.
      hakan hakan (15394)
      9 yıl önce cevaplandı

        Windows 8.1'e geçiş yapsam sorun düzelir mi ?

        ardaarslan22 ardaarslan22 (3)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Windows 8.1 de pek cok donanım daha uyumlu hale getirildi. Mutlaka geçin. hakan 9 yıl önce