Ekran Kartım kısa devre mi yaptı?

Arkadaşlar ben yeni bir sistem topladım ama ekran kartım sorun çıkardı aldığımda sıkıntısız çalışıyordu ama sonradan bozulmaya başladı garantisi bitmiş çünkü 3 yıl önce almıştım ve az kullandıktan sonra yeni bilgisayar toplamak için çıkardım ve hiç kullanmadım şimdi taktığımdaysa ekran geliyor ama fan dönmüyor ve bilgisayar açıldıktan saniyeler sonra kapanıyor ve bilgisayar açılmıyor power kablosunu çıkartıp 5 dakika bekledikten sonra taktığımda veya iç kablolara dokunduğumda bilgisayar açılıyor ama ekran kartı taktığımda kapanıyor. Bu sorunun Bi çözümü var mı? Ekran kartım Amd Radeon hd 6570 2gb işlemcim intel core i3

winxp winxp (17)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    PSU Marka model nedir? Başka bir ekran kartı takıp dener misin? Kendi başınıza çözemezsiniz, ancak fırınlama işlemini yapabilirsiniz yaptıktan sonra çalışır mı, kararlı çalışır mı bilemiyorum. En kesin çözüm BGA Makinesi ile Reballing işlemi yapmak, Ki her bilgisayarcıda olmaz ve masraflı bir işlemdir. Anakartta başka PCI x16 soketi varsa oraya takıp dene, olmadk ekran kartını emekliye ayırma vaktin gelmiştir.

    hydra hydra (3802)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarıma başka bir ekran kartı taktığımda sorunsuz çalışıyor psu modeli everese diye bişey winxp 3 yıl önce
    • PSU kaç watt? Tam model söyler misin? Taktığın ekran kartı modeli nedir? Çektiği güç eşit mi? Son olarak bozuk ekran kartını başka sistemde deneme fırsatın varsa bir ndene, belki güç kaynağın yetmiyordur. @winxp hydra 3 yıl önce
    • Psu 460w everest 1660A ayrıca ekran kartımı başka bir bilgisayara taktığımda sonuç yine aynı winxp 3 yıl önce
    • Ekran kartı arızalı o zaman, elden bir şey gelmez. @winxp hydra 3 yıl önce
    • Bilgisayarıcı ya verdim dedi üzerine su değmiş veya lehimlerde sıkıntı var onarılabilir mi diye onarılma şansı var dedi. Peki sizin önerebileceğiniz 460w psu da ve intel core i3 ile uyumlu çalışabilecek Bi ekran kartı var mı? fiyatı 400 den aşağı olsa iyi olur gta 5 ve pubg mobile oynartsın yeter teşekkürler winxp 3 yıl önce
    • Önce şunu söyliyeyim, o PSU'ya ben sistem emanet etmezdim, kalitesiz bir güç kaynağı. i3 ama nesli nedir? Sıfır olarak 200 TL arttırıp RX 550 alabilirsin. İkinci el önermiyorum, piyasada temiz kart bulmak zor çünkü, satıcıya da güven olmuyor. Ama bulabilirsen temizinden 980, RX 550, RX560, 1050 ( Zor ) gibi. İkinci el piyassaına bir kaç aydır bakmıyorum, fiyatlar ne alemde falan o yüzden net bir şey diyemiyeceğim. Evet ekran kartının onarılma şansı var dediğim gibi BGA makinesi ile Reballing işlemi ypaılarak tamir edilebilir. @winxp hydra 3 yıl önce
    • Çok teşekkür ederim cevapların için yeni ekran kartına ihtiyacı kalmadı ekran kartınmın tüm bakımları yapıldıktan sonra düzgün bir şekilde çalışmaya başladı. winxp 3 yıl önce
    • Demek ki oksitlenmiş veya her başka bir sorun vardı @winxp ama sorununun düzeldiğine sevindim. darkcrak 3 yıl önce
    • İyi bari bi' süre daha kullanırsın ekran kartını. @winxp hydra 3 yıl önce

    @hydra 'nın dediklerini yaptıktan sonra halen daha sorun devam ediyorsa ekran kartından iyi anlayan ve bilgisayardan iyi anlayan bir bilgisayarıya gitmende fayda var çünkü ben ne desem hepsi olasılık olacak fakat bir bilgisayarcı hem bilgisayarı görecek, hemde nerede sıkıntı var onu bulacak yani benlik veya bizlik bir konu değil.

    darkcrak darkcrak (5170)