Ekran kartımdan zzz diye bir ses geliyor

Daha yeni bilgisayar aldım 2 ay oldu aldığımdan beri ekran kartından zz diye bir ses geliyor fakat sadece oyunu açınca geliyor bu ses eğer oyun tam ekran değilse ses gelmiyor beni çok rahatsız etmeye başladı  ve bu ses geldiği sürece ekran videosu çekemiyorum ses sorununu anladım cw den kaynaklanıyor ama neden ekran videosu çekemiyorum

Sistem:

RX 590 ekran kartı

Ryzen 5 2600 işlemci

16 GB 3000 mhz ram

Msi B450 analart

 1 TB hdd

240 GB ssd

500 W 80 + psu

Cooler Master MB520 kasa

ozgurcagan ozgurcagan (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Video

    Yukardaki videodaki gibi bir ses'mi çıkıyor ?

    Edit : Bu sorunun Adı CW ( Coil Whine ) Bobinlerde oluşan bir sorun, Rahatsız etmiyorsa kafaya takılmamalı bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Yük altında böyle sorun oluyor. Garantiye vermek dışında başka bir çözüm yok.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

     Coil Whine (Bobin sızlaması) bobinlerden gelen sestir. Genelde kullanılan malzemenin kalitesinden kaynaklanır. Bu bir sorun değildir. Sadece ses olarak seni rahatsız eder.

    Bobin, bir plaka üzerine sarılı bakır telden oluşur. Bu tellerde oluşan titreşim ses yapar. Bu bir soruna yol açmaz.

    hakan hakan (15394)